لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۹

رئيس جمهوری منتخب کره جنوبی گفت با کره شمالی صبور خواهد بود


رئيس جمهوری منتخب کره جنوبی، ای ميان باک، گفت پس از بروی کار آمدن دولت وی به کره شمالی فشار خواهد آورد تا برنامه اتمی اش را ترک کند، اما اضافه کرد که وی با پيونگ يانگ صبور خواهد بود.

وی که امروز (پنجشنبه) در سئول به پرسش های خبرنگاران خارجی پاسخ می داد گفت با اينکه روند از کار انداختن تاسيسات اتمی کره شمالی اخيرا به تاخير افتاده است دولت وی در برخورد با اين موضوع صبور و محتاط خواهد بود.

ای ميان باک وعده کرد تا با کشورهايی که در مذاکرات با کره شمالی شرکت دارند، از جمله ايالات متحده، چين، روسيه و ژاپن، همکاری نزديک تری خواهد داشت.

در سال گذشته پيونگ يانگ از وعده های خود مبنی بر علنی ساختن برنامه سلاح های اتمی اش عدول کرد. مذاکره کنندگان هسته ای در تلاشند تا دوباره آن روند را به جلو ببرند.

رئيس جمهوری منتخب کره جنوبی گفت دولت وی در جهت متقاعد ساختن کره شمالی نسبت به قبول اين نکته که برچيدن برنامه سلاح های اتمی برای مردم دو کشور مفيد خواهد بود عمل خواهد کرد.

ای ميان باک طی مبارزات انتخاباتی اش وعده کرده بود در برخورد با کره شمالی قاطعيت به خرج خواهد داد، و گفته بود آينده روابط دو کره بايد به پيشرفت پيونگ يانگ در برچيدن برنامه اتمی اش بستگی داشته باشد.

XS
SM
MD
LG