لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۰

پرزيدنت بوش: آرمانهای مردم خاورميانه برای آزادی و عدالت از سوی خشونت افراط گرايان مورد تهديد است


پرزیدنت بوش در نطقی که در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی ایراد کرد گفت: "آرمانهای مردم خاورمیانه برای آزادی و عدالت از سوی خشونت افراط گرایان مورد تهدید است." پرزیدنت بوش افزود: " آنان از دمکراسی و آزادی نفرت دارند، زیرا دمکراسی و آزادی پارسائی و دگراندیشی را ترویج میکند و بمردم اجازه میدهد آینده خود را ترسیم کنند."

پرزیدنت بوش گفت: "یکی از عوامل عدم ثبات، افراطیونی هستند که از سوی رژیم تهران حمایت میشوند. ایران اکنون بعنوان رهبر و حامی ترور در جهان شناخته شده است. رژیم تهران صدها میلیون دلار برای کمک به افراطیون در سراسر جهان ارسال میدارد و این در حالی است که مردم ایران در سرزمین خود زیر سرکوب و فشاراقتصادی بسرمی برند."

در ادامه آقای بوش افزود: دولت ایران به بسیاری از نقاط منطقه و ورای آن آسیب وارد می کند. پرزیدنت بوش اضافه کرد: " رژیم تهران با تجهیز و کمک به تروریست های حزب الله، آمال مردم لبنان را برای صلح در آن کشور تضعیف می کند. ایران و آرزوهای مردم را با حمایت مالی از گروههای تروریست همانند جهاد اسلامی و حماس درآن منطقه از درون تخریب می کند. ایران به طالبان در افغانستان و گروههای شبه نظامی شیعه در عراق مهمات ارسال میدارد.

حکومت ایران می کوشد تا همسایگان را با موشکهای بالستیک و تبلیغات بی محتوا تهدید کند سرانجام با تمرد از ارائه وضع شفافی از بلند پروازیهای هسته ای خود به سازمان ملل متحد، منطقه را با عدم ثبات روبرو ساخته است. اقدام ایران امنیت منطقه و سایر کشورها را مورد تهدید قرار داده است."

پرزیدنت بوش اعلام داشت: "ایالات متحده آمریکا سخت به تعهدات دیرین خود به متحدان در منطقه پایبند و وفادار است و پیش از اینکه دیر شود برای مقابله با خطر به حمایت دوستان خواهد شتافت."

پرزیدنت بوش مستقیمأ مردم ایران را مورد خطاب قرار داد و گفت: " شما از استعداد و فرهنگی غنی برخوردارید، این حق شماست که دولتی حاکم باشد که به آرمانهای شما ارج بگذارد،به استعدادهای شما رااحترام بگذارد و بشما اجازه دهد که زندگی بهتری را برای خود و خانواده خود بنا کنید. من از رژیم ایران میخواهم به خواسته های شما گوش فرا دهد و خود را پاسخگوی شما بداند." آقای بوش افزود: "روزی فرا خواهد رسید که مردم ایران به آزادی و عدالت دست یابند و ایران به جامعه ملل آزاد ملحق شود. و وقتی آن روز موعود فرا رسد شما دوست بهتری از ایالت متحده آمریکا نخواهید داشت."

XS
SM
MD
LG