لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

شاهدان فلسطينی از کشته  شدن دو نفر در حمله هوائی  اسرائيل در غزه خبر ميدهند


شاهدان فلسطينی از کشته شدن دست کم دو نفر و مجروح شدن سه نفر ديگر در يک حمله هوائی اسرائيل به يک اتوموبيل در شمال نوار غزه خبر ميدهند.

مقامات نظامی اسرائيل پيشتر گفته بودند ارتش به حملات عليه ستيزه گران در غزه تحت کنترل حماس، تا وقتی که پرتاب راکت به اسرائيل متوقف نشود، ادامه ميدهد.

مقامات ميگويند ستيزه گران فلسطينی روز چهارشنبه بيش از چهل راکت به شهرک اسرائيلی سدروت، که در نزديکی مرز غزه قرار دارد، شکيک کردند.

در همين حال رهبر در تبعيد حماس روز چهارشنبه، در واکنش به حملات اسرائيل در نوار غزه، که به کشته شدن قريب بيست فلسطينی عموما شبه نظامی منجر شد، آزاد کردن يک سرباز اسير اسرائيلی را منتفی دانست. خالد مشعل که در دمشق صحبت ميکرد گفت گيلدا شليط آزاد نخواهد شد مگر آنکه تمامی دختران و پسران فلسطينی آزاد شده باشند.

ستيزه گران فلسطينی شليط را در ژوئن سال گذشته در اسرائيل، در نزديکی مرز غزه به اسارت گرفتند. نيروهای اسرائيلی در جستجوی ستيزه گران درگير در حملات به اسرائيل اغلب در کرانه غربی و غزه عمليات نظامی انجام ميدهند.

حماس نوار غزه را در ژوئن گذشته پس از نبرد با گروه رقيب فلسطينی فتح، که رهبری آن با محمود عباس رئيس خود مختاری فلسطينی است، تحت کنترل خود درآورد.

XS
SM
MD
LG