لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

پاکستان بيش از پيش آماده پذيرش کمکِ آمريکا در برخورد با ستيزه جويانِ است


بنظر ميرسد پاکستان بيش از پيش آماده پذيرش کمکِ آمريکا در برخورد با ستيزه جويانِ مستقر در حاشيه مرز آن کشور با افغانستان است.

درياسالار ويليام فالون fallon رئيس فرماندهی مرکز ايالات متحده که پاکستان در حوزه کاری آن محسوب ميشود معتقد است پاکستان پس از خشونتهای اخير به اين نتيجه رسيده که بايد با شدت عمل بيشتری با ستيزه جويانِ مناطقِ ايل نشين خود برخورد کند.

درياسالار فالون ديروز در يک جلسه فرماندهان ارتش آمريکا در ايالت فلوريدا گفت بنظر وی اکنون ارتش پاکستان آماده است نيروهای آمريکا فعاليت بيشتری در مبارزه با ستيزه جويان برعهده گيرند.

قبلاً رئيس جمهوری پاکستان به آمريکا هشدار داده بود که برای دستگيری اعضای طالبان يا القاعده خودسرانه و يکجانبه وارد مناطقِ قبيله نشين آنکشور نشود. اما در تحولی در داخل پاکستان، ارتش آن کشور می گويد ستيزه جويان اسلامی قلعه نظامی ای را در نزديکی مرز افغانستان، که روز سه شنبه تسخير کرده بودند، ترک کرده اند.

اواخر روز سه شنبه حدود ۳۰۰ ستيزه جوی مجهز به وسائل پرتاب راکت به قلعه نظامی واقع در وزيرستان جنوبی حمله کردند که ۴۰ تن از آنان و ۷ سربازارتش کشته شدند.

مقامات محلی ميگويند آن منطقه در کنترل بيت الله مِحسود رهبر شورشی وابسته به القاعده است. دولت پاکستان مِحسود را مسئول ترور بی نظير بوتو نخست وزير سابق و رهبر اپوزيسيون در راولپندی دانسته است.

XS
SM
MD
LG