لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

سخنگوی ارتش پاکستان: تعدادی از شبه نظاميان در وزيرستان جنوبی کشته شدند


سخنگوی ارتش پاکستان گفت در عملياتی عليه شبه نظاميان در منطقه مرزی وزيرستان جنوبی تعدادی از آنان کشته شده اند. به گفته ژنرال وحيد اَرشاد رهبران القاعده و طالبان در منطقه هدف اين عمليات بودند.

در همين حال هزاران تن از شيوخ قبائل پاکستانی توافق کردند برای مبارزه با طالبان يک نيروی مسلح تشکيل دهند. بيشتر شبه نظاميان طالبان در منطقه وزيرستان در مرزافغانستان متمرکز هستند.

به گفته محمد هامن يکی از شيوخ قبائل وزيرستان در اين جرگه تصميم گرفته شد که يک نيروی مسلح ۶۰۰ نفری برای پيگرد و دستگيری طالبان و مظنونان دست به جستجوی خانه به خانه در منطقه بزنند. وی اضافه کرد خانه کسانی که گناهکار شناخته شوند ويران گشته و مظنونين از منطقه بيرون رانده خواهند شد.

دولت پاکستان بيت الله مسعود رئيس قبيله مسعود را متهم به دست داشتن در توطئه قتل بی نظير بوتو کرده است. بيت الله مسعود اين اتهام را رد کرده است.

اجتماع شيوه قبايل چند روز پس از قتل هشت تن از رهبران قبائل که توسط شبه نظاميان تندرو صورت گرفت تشکيل شد. سخنگوی يکی از رهبران مذهبی بانفوذ در منطقه بنام مولانا نظير محمد شبه نظاميان وابسته به بيت الله مسعود را متهم به دست داشتن در کشتار رهبران قبائل کرده است.

XS
SM
MD
LG