لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

تاج زاده: اگر انتخابات مجلس در اختيار جنتی و دوستانش باشد آزاد و سالم نخواهد بود


بر اساس اعلام وزارت کشور، با پايان يافتن مهلت ثبت نام داوطلبان نمايندگی مجلس شورای اسلامی، يش از هفت هزار نفر داوطلب نمايندگی مجلس هشتم شده اند.

بر پايه اين گزارش، حدود يک ششم داوطلبان نمايندگی مجلس از تهران ثبت نام کرده اند و تنها ۵۸۰ تن از داوطلبان ثبت نام شده را زنان تشکيل می دهند.

بررسی صلاحيت داوطلبان از امروز شنبه آغاز می شود. صلاحيت داوطلبان شرکت در انتخابات در جمهوری اسلامی ايران بايد به تاييد روحانيان برسد.

علی لاريجانی مذاکره کننده ارشد اتمی ايران، در ميان داوطلبان نمايندگی مجلس هشتم است. آقای لاريجانی گفته است قصد شرکت در انتخابات را نداشته ولی بعد از گفتگو با برخی از روحانيان و به امر ايشان تصميم به شرکت در انتخابات را گرفته است.

در همين حال، مصطفی تاج زاده از چهره های شاخص اصلاح طلبی پس از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور گفت انتخابات مجلس يک آزمون بزرگ برای اصولگرايان است و به نظر من راستی آزمايی واقعی احمدی نژاد اينجاست که آيا اصولگرايان خودشان را قيم مردم نابالغ می دانند يا خدمتگذاران مردم بالغ و آيا اعتماد به نفس دارند تا رقبای خودشان را تأييد صلاحيت کنند و در يک رقابت انتخاباتی حق انتخاب را به مردم بدهند يا نه.

تاج زاده افزود: در روزهای آينده همچنين مشخص می شود که آيا اصولگرايان همچنان اصرار دارند که ۱۹۰ کرسی تکليفش قبل از انتخابات مشخص شده باشد يا نه؟

وی گفت اميدوارم احمدی نژاد به اندازه کمونيست‌های آمريکای لاتين و متحدين خودش يعنی چاوز، مورالس و اورتگا ظرفيت برگزاری انتخابات آزاد و سالم را داشته باشد و همچنين اميدوارم ملت ايران را شرمنده ملت ترکيه نکند که در آغاز با وجود نظاميان سکولار انتخابات آزاد برگزار مي‌شود.

تاج زاده افزود ما اينجا بايد ببينيم که انتخابات چگونه برگزار می شود. اميدوار هستيم انتخابات چنان سالم برگزار شود که کسی به فکر دعوت از مراجع بين‌المللی برای نظارت بر انتخابات نباشد و اين امر صد درصد به عملکرد اصولگرايان بستگی دارد که فارغ از نظارت بين‌المللی آيا حاضرند انتخابات سالم برگزار کنند يا خير؟

اين فعال سياسی درباره رد صلاحيت های احتمالی گفت: ما با توجه به تجربيات ساليان گذشته و به طور قاطع اعلام می کنيم که اگر کار انتخابات در اختيار جنتی و دوستانش باشد انتخابات ما آزاد و سالم نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG