لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۴

مشرف تحقيق سازمان ملل متحد درمورد قتل بوتورا منتفی دانست


پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان تحقيق سازمان ملل متحد در مورد ترور بی نظير بوتو نخست وزير پيشين و رهبر مقتول اپوزيسيون را منتفی دانسته است.

حزب خانم بوتو، ضمن مقايسه قتل او با قتل سه سال پيش رفيق حريری نخست وزير پيشين لبنان، خواستار تحقيق توسط سازمان ملل متحد شده است.

بسياری از لبنانی ها سوريه را در قتل حريری مسئول ميدانند.

آقای مشرف به روزنامه فرانسوی فيگارو گفت تحقيق سازمان ملل متحد ضروری نيست زيرا هيچ کشور ديگری در قتل خانم بوتو دخيل نبوده است.

آقای مشرف گفت نهادهای پاکستانی از پس تحقيق بر می آيند و پليس بريتانيا نيز به تحقيق گران پاکستانی کمک ميکند.

آقای مشرف اذعان کرد که حملات انتحاری توسط افراطيون مرتبط با القاعده موجب بروز بی نظمی شده است اما گفت افراطيون قدرت و توانائی آن را ندارند که پاکستان را بی ثبات کنند.

ادميرال مايکل مولن رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا روز جمعه از وجود مامن و مخفيگاه برای القاعده در پاکستان ابراز نگرانی کرد و گفت ستيزه گران نه تنها از آنجا به کشور همسايه، افغانستان، حمله ميکنند، بلکه حملات خود را به داخل پاکستان نيز تعميم داده اند.

ادميرال مولن گفت آمريکا پاکستان را کشوری حاکم بر سرنوشت خود ميداند و اين با رئيس جمهوری پاکستان و مشاوران نظامی اوست که مستقيما با مشکل مقابله کنند.

آقای مشرف به آمريکا عليه هر گونه اقدام يکجانبه در مناطق قومی پاکستان برای پيدا کردن ستيزه گران القاعده يا طالبان هشدار داده است.

XS
SM
MD
LG