لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۹

سپاه پاسداران سعيد حجاريان را به راه اندازی انقلاب نارنجی متهم کرد


چند روز پس ازآنکه سعيد حجاريان در مصاحبه ای گفت به جای شورای نگهبان، اين مردم هستند که حق رد يا تاييد صلاحيت نامزدها در انتخابات را دارند، سپاه پاسداران وی را به راه اندازی انقلاب نارنجی متهم کرد.

سعيد حجاريان، از چهره های اصلاح طلب، اقدام شورای نگهبان قانون اساسی در رد صلاحيت نامزدها در انتخابات را زير سوال برده و گفته است اين مردم هستند که حق رد يا تاييد صلاحيت نامزدهای انتخاباتی را دارند، نه شورای نگهبان.

سعيد حجاريان نظريه پرداز اصلاح طلبان حکومتی و از بنيان گذاران دستگاههای اطلاعاتی جمهوری اسلامی است که در زمان رياست جمهوری خاتمی توسط يک اصولگرا به نام سعيد عسگر مورد سوء قصد قرار گرفت و فلج شد.

دفتر سياسی سپاه که زيرنظر علی سعيدی نماينده آيت الله خامنه ای در اين نهاد نظامی اداره می شود در بولتن روزانه خبری مطلبی منتشر ساخته است با عنوان «پيشنهاد براندازی خاموش حجاريان.» در اين مطلب با اشاره به سخنان حجاريان در زمينه انقلاب آرام در لهستان به رهبری لِخ والِسّا، آمده است سعيد حجاريان، با ابهام و اشاره با نخبگان حرف می زند و شايد سخنان او برای همه مردم ايران شفاف نباشد. دفتر سياسی سپاه پاسداران با «خيانت آميز خواندن نظريه انقلاب نارنجی»، می نويسد حجاريان خواهان حرکتهای شديد در قالب انقلاب نارنجی است اما از ترس مردم آنرا در قالب انقلاب لهستان ارائه می کند.

علی سعيدی، که دفتر سياسی سپاه زير نظر اوست، يادآور شده است که «سپاه و بسيج نبايد وارد قلمرو حزب شوند، اما کارشان پاسداری از انقلاب اسلامی در جبهه های امنيتی، سياسی و فرهنگی است.» آقای سعيدی با اشاره به انتخابات مجلس در روز ۲۴اسفند گفته است امروز چند جريان در عرصه انتخابات، فعالند. بايد ديد کدام جريان به مواضع رهبر، امام و ارزشهای دينی و اصول سياسی انقلاب اسلامی نزديکتر است و با معيارهای امام و رهبری انطباق بيشتری دارد.

نماينده آيت الله خامنه ای در سپاه افزوده است «ما معيارها و شاخص هارا بيان می کنيم، اما دنبال ارائه ليست انتخاباتی نيستيم. ما طرفدار روی کارآمدن مجلسی هستيم که ترکيبی باشد از انقلابيون متدين و همسو با ولايت و رهبری.»

XS
SM
MD
LG