لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۷

فرزند بوتو مجددا خواستار اجرای تحقيقات پيرامون ترور مادرش شد


فرزند نخست وزير سابق پاکستان، بی نظير بوتو، مجددا از سازمان ملل متحد خواستار اجرای تحقيقات پيرامون ترور مادرش شد.

بيلاوال بوتو زرداری امروز (سه شنبه) در جريان نخستين نشست خبری اش از هنگام تصدی رياست حزب خلق پاکستان (PPP) گفت به اعتقاد وی تحقيقاتی که دولت پاکستان پيرامون اين امر کرده است به اندازه کافی شفاف نيست.

زرداری که اين سخنان را در لندن ايراد می کرد، همچنين هشدار داد که اگر چنانچه انتخابات پارلمانی عادلانه ای در تاريخ ۲۹ بهمن ماه انجام نگيرد خطر از هم پاشيدگی پاکستان را تهديد می کند.

پسر ۱۹ ساله بوتو پس از آنکه مادرش بدنبال يک سخنرانی انتخاباتی در راولپندی در ۶ ديماه هدف تيراندازی و بمب گذاری انتحاری قرار گرفت و در اين سوء قصد جان باخت، رياست PPP را بر عهده گرفت. همسر بوتو، آصف علی زرداری، تا پايان تحصيلات بيلاوا در دانشگاه آکسفورد بريتانيا رهبری روزمره حزب را در دست خواهد داشت.

بيلاوال در سخنان امروزش اذعان داشت که از تجربه سياسی اندکی برخوردار است، و گفت نخستين وظيفه وی بازگشت به تحصيلاتش است تا با کسب دانش مورد لزوم بتواند به صحنه سياست در پاکستان وارد شود. وی در خواست کرد تا در دوران تحصيلش به حريم زندگی خصوصی وی احترام گذاشته شود.

امروز همچنين پرزيدنت پرويز مشرف گفت دولت وی نسبت به دستيابی به حقايق پشت پرده ترور بوتو متعهد است.

مشرف در طی ديداری با تحقيق گران بريتانيايی گفت که آنها از همکاری کامل تمامی ادارات دولتی پاکستان برخوردار خواهند بود.

يک هيات بريتانيايی مشتمل بر افسران زبده فعاليت های ضد تروريستی از اسکاتلند يارد روز جمعه گذشته وارد پاکستان شده اند تا در زمينه های تکنيکی و استدلالی و جدلی به تحقيقات دولت کمک برسانند.

XS
SM
MD
LG