لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

احمدی نژاد، پيشاپيش انتخابات مجلس، خواستار ۱۷ درصد افزايش بودجه دولت شد


محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی ايران، امروز (دوشنبه) وعده داد که دولت وی قصد دارد بخشی از درآمد نفت را تحويل مردم دهد. رييس جمهوری اسلامی ايران اين وعده را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در زمان ارائه لايحه بودجه سال۱۳۸۷ ايران مطرح کرد، و از مجلس شورای اسلامی درخواست کمک کرد.

بودجه سال۱۳۸۷ که امروز به مجلس ارائه شد بالغ بر ۲۸۵ ميليارد دلار است و اين در حالی است که بودجه سال قبل ۲۴۸ ميليارد دلار بوده است.

مقايسه اين دو رقم نشان ميدهد که بودجه سال آينده ايران بيش از ۱۷ درصد رشد دارد. بر اساس بودجه سال جاری ايران، آن چنان که رييس جمهوری ايران گفته است، قيمت نفت بر پايه هر بشکه ۷/۳۹ دلار بسته شده است.

قيمت نفت در حال حاضر در بازارهای جهانی به يکصد دلار در هر بشکه رسيده است، و نفت ايران نيز بالای نود دلار معامله می شود.

محمود احمدی نژاد در سخنان خود در مجلس شورای اسلامی گفته است که بودجه عمرانی سی درصد رشد داشته است. به گفته وی در بودجه سال جاری برای ساخت مصلی ها سی ميليارد تومان و برای مساجد نيز شصت ميليارد تومان اختصاص داده است.

تورم و افزايش بيکاری دو مسئله کليدی در انتخابات۲۴ اسفندماه خواهد بود. انتظار می رود بودجه پيشنهادی احمدی نژاد پيش از رای گيری ۲۴اسفندماه مورد تصويب قرار گيرد. احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴بخشا بخاطر وعده های مبنی بر تقسيم زده است.

XS
SM
MD
LG