لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

مقامات نظامی پاکستان آمريکا را از جستجوی عناصرالقاعده در خاک اين کشور منع می کنند


مقامات نظامی پاکستان می گويند به نيروهای آمريکائی برای جستجوی ستيزه جويان القاعده در خاک اين کشور اجازه نخواهند داد، به رغم اينکه خبری نيز مبنی بر تلاش استراتژيست های آمريکائی برای انجام چنين اقدامی منتشر شده است.

ژنرال وحيد ارشد، سخنگوی بلندپايه نظامی پاکستان، گفت در حال حاضر نيروهای آمريکايی عمليات نظامی خود را در داخل پاکستان انجام نخواهند داد و در آينده نيز اجازه چنين اقدامی را نخواهند داشت.

او به گزارش روز يکشنبه منتشر شده در يک روزنامه اشاره داشت مبنی بر اينکه مشاوران امنيتی ارشد پرزيدنت بوش در حال بحث بر سر اين هستند که آيا نيروهای آمريکائی بايد عمليات جستجوی مخفی گاههای طالبان را در نواحی قبيله ای پاکستان انجام دهند.

محمود علی دورانی، سفير پاکستان در سازمان ملل متحد، روز يکشنبه به تلويزيون سی ان ان گفت که دولت او به طور جدی با تروريسم در خاک خود مبارزه می کند.

روزنامه نيويورک تايمز می گويد که مقامات ارشد آمريکا از جمله ديک چنی، کاندوليزا رايس روز جمعه در کاخ سفيد ديدار کردند تا دادن اختيار با سازمان سيا و ارتش آمريکا برای انجام عمليات در مناطق قبيله ای پاکستان مورد بررسی قرار دهند.

XS
SM
MD
LG