لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

اخبار کوتاه از ايران؛ وزير کشور استيضاح می شود


دومين استيضاح مصطفی پورمحمدی وزير کشور، فردا دوشنبه، به هيات رئيسه مجلس شورای اسلامی ارائه می شود. بنا به گفته رفعت، بيات نماينده مردم زنجان، که از طراحان استيضاح وزير کشور است، تعداد امضاهای اين استيضاح به ۱۲ امضا رسيده است.

بر اساس آيين نامه های داخلی مجلس شورای اسلامی برای استيضاح هر يک از وزرا حداقل تعداد ده امضا کافی است.

* يک عضو هيئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان می گويد امار برداشت از حساب ذخيره ارزی در شش ماهه اول سالجاری نشان ميدهد دولت بيشتر از ميزان مصوب از حساب صندوق ذخيره ارزی برداشت کرده است.

محمد حسين اديب در گفتگو با يک خبرگزاری داخلی تصريح کرده است قيمت نفت طی ۱۲ ماه گذشته مطابق با آمار دبيرخانه اوپک پنجاه و هفت درصد افزايش داشته است و افزايش شديد قيمت نفت قاعدتا بايد باعث افزايش شديد ِ موجودی حساب ذخيره ارزی شده باشد.

وی افزوده است مجموعه اين مطالب نشان ميدهد دلارهای ناشی از افزايش ۵۷ درصدی قيمت نفت همه هزينه شده است اما به صورت جدی انعکاسی از آن در بودجه دولت مشاهده نمی شود.

*دو مهندس راهسازي عصر روز پنجشنبه در حوالی زاهدان به گروگان گرفته شدند. بنا به گزارش پايگاه خبری جهان اين دو مهندس به اتفاق تعدادی از کارگران و رانندگان در حال ساخت جاده زاهدان گوربند بودند که سرنشينان مسلح يک دستگاه خودرو آنان را با تهديد اسلحه به ارتفاعات اطراف انتقال داده اند.

افراد مسلح پس از ضرب و شتم کارگران و رانندگان آنان را رها کرده و فقط دو نفر مهندس و مشاور شرکت را به گروگان بردند. اسامی افراد ربوده شده، حامد شفيعی مقدم مهندس نقشه بردار، و افشين تيموری مشاور شرکت راهسازی ذکر شده است.

*خبر آخر اينکه دانشجويان آزاديخواه و برابری طلب با ارسال نامه سرگشاده ای به دبير کل سازمان ملل متحد با اشاره به دستگيريهای گسترده دانشجويی در آذرماه گذشته که در تهران و شهرستانها صورت گرفته است خواهان دخالت و رسيدگی مستقيم وی برای آزادی دانشجويان زندانی شدند.

XS
SM
MD
LG