لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

با تشديد عمليات نظامی اسرائيل عليه ستيزه گران فلسطينی، چهار تن کشته شدند


کارکنان پزشکی فلسطينيان می گويند چهار فلسطينی در نبرد بين نظاميان اسرائيل و ستيزه جويان در نوار غزه کشته شدند.

کارکنان پزشکی فلسطينيان می گويند چهار فلسطينی در نبرد بين نظاميان اسرائيل و ستيزه جويان در نوار غزه کشته شدند. اين نبرد زمانی آغاز شد، که پيش از سپيده دم روز يکشنبه، هلی کوپترها و تانک های اسرائيلی به اردوگاه پناهندگان ال بوريج al-Bureij در مرکز غزه يورش بردند.

يک کارمند بيمارستان فلسطينيان عنوان می کند که دست کم دو شهروند از جمله يک زن در ميان کشته شدگان هستند. اين زن زمانی که خانه اش با موشک مورد اصابت قرار گرفت کشته شد. ارتش اسرائيل می گويد پنج سرباز نيز در اثر اصابت گلوله های ضد تانک به وسائل نقليه آنها زخمی شده اند.

اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل ميگويد اسرائيل در واکنش به شليک راکتی عمقی هفته گذشته فلسطينيان به داخل اسرائيل، عمليات نظامی خود را عليه ستيزه گران در غزه شديد تر ميکند.

آقای اولمرت امروز، يکشنبه، گفت اهود باراک وزير دفاع به نيروهای امنيتی دستور داده است عمليات عليه ستيزه گران در آن منطقه ساحلی را شديد تر کنند. ارتش اسرائيل پيشتر از کشتن يک مرد فلسطينی در نوار غزه، در محلی خبر داده بود که از آنجا به اسرائيل خمپاره و راکت شليک ميشد.

در صحنه ديپلماتيک ، يک مقام اسرائيلی ميگويد اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل و محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی ملاقاتی را پيش از سفر اين هفته پرزيدنت بوش به خاورميانه بررسی ميکنند. اين مقام که بشرط معرفی نشدن صحبت ميکرد گفت انجام اين ملاقات هنوز قطعی نشده است.

XS
SM
MD
LG