لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

موفقيت يک فرانسوی ايرانی تباردر فرانسه


آرش درم بخش را ايرانيان وهمينطور ساکنان پاريس می شناسند. اوسال گذشته نامزد انتحابات شهرداری شهرکوربووآ شده بود که گرچه به پيروزی دست نيافت، اما او در ۲۸ سالگی همه دلائل را برای اميدواربودن با خود دارد و همين ديشب درم بخش برای چهار ماه به رياست دوره ای شبکه اينترنتی فيس بووک انتخاب شد. اين شبکه اينترنتی به نوشته فيگارو صد ميليون عضو دارد که يک ميليون آن در فرانسه بسر ميبرند.

سال گذشته درم بخش در يک مصاحبه تلويزيونی با صدای آمريکا شرکت کرد. شخصيت، چالشگری و زندگينامه اش همه گويای موفقيت اوست. او معتقد است که همه ايرانيان ودرهر سن و سال و موقعيتی ودر هر سوی جهان بايستی فعال باشند و از مشکلات نهراسند.

آرش درم بخش برای موفقيت و کسب پيروزی ۱۵۰,۰۰۰ رای کسب کرد. رقيب او يک لبنانی بود. آنچه که در پی ميايد گزيده وکوتاه شده مطالب دو نشريه لو پاريزين و فيگارو است.

آرش درم بخش فعال بمعنای واقعی کلمه است. آرش ۲۸ ساله که مشغول تحصيلات خود است از يک خانواده سرشناس ايرانی بوده وانتخاب اوبه مقام مديريت شبکه اينترنتی فيس بووک اگرچه برايش قدرت اداری واجرائی نخواهد داشت ولی به گفته خودش به وی اين امکان تکنيکی را ميدهد تا برای ۱۰۰ ميليون عضواين شبکه اينترنتی پيام بفرستد، ونظرات و ديدگاه هايش را مطرح کند.

روزنامه فيگارو مينويسد آرش درم بخش قادراست نگاه ها را به سمت خود جذب کند. اين دانشجوی رشته حقوق، سياست را به روش محيط هنری به تکاپو و جهش واميدارد. درم بخش هم اکنون دريک موسسه انتشاراتی معتبر يعنی موسسه شرش ميدی در بخش سياسی کار ميکند.

درم بخش مدتها در حزب اتحاد دمکراسی فرانسه فعال و در مقام مشاور در کنار فرانسوا بآيرو يکی از سه رقيب

نامزدی رياست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۰۷ فعال بود. او برای دو وزارتخانه کشور و خارجه فرانسه چند سال کار کرده است.

فيگارو ميگويد آرش عاشق موفقيت است. هميشه آراسته وموقر وکلامش هوشمندانه و جذاب است واين در اغلب برنامه های راديوئی و يا تلويزيونی که در آن شرکت ميکند کاملا محسوس است.

XS
SM
MD
LG