لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

شش نفر در حمله هوايی و زمينی ارتش اسرائيل عليه مواضع شبه نظاميان کشته شدند


مقامات فلسطينی می گويند اين حمله در نزديکی شهر غزه روی داد و کشته شدگان را اعضای گروه حماس و ائتلاف گروههای شبه نظامی موسوم به کميته های مقاومت مردمی تشکيل می دهند.

يک سخنگوی ارتش ِ اسرائيل می گويد حملات هوايی و زمينی ارتش اسرائيل پس از آن صورت گرفت که شبه نظاميان چندين موشک ضد تانک بسوی نيروهای اسرائيلی که مشغول انجام عمليات در منطقه بودند شليک کردند.

نيروهای اسرائيلی متناوبا به مناطق تحت کنترل حماس يورش می برند تا شبه نظاميان را از شليک موشک بسوی اسرائيل باز دارند. چنين حملاتی همواره به کشته شدن تنی چند از شبه نظاميان منجر می شود، امّا شمار تلفات ناشی از حمله امروز نيروهای اسرائيل که شِش کشته و پنج مجروح گزارش شده در روزهای اخير بی سابقه بوده است.

اجساد کشته شدگان حادثه امروز (چهارشنبه) به بيمارستان شهر غزه منتقل شد و پس از انجام معاينات پزشکی طی مراسمی که در آن صدها نفر شرکت داشتند دفن شدند.

پس از حمله امروز نيروهای اسرائيلی سوار بر خودروهای نظامی در حال ورود به نوار غزه ديده شده اند.

گروه حماس در خردادماه سال گذشته با اخراج طرفداران جنبش فتح به رهبری محمود عباس کنترل نوار غزه را در دست گرفت، امّا کنترل ديگر شهرهای فلسطينی از جمله شهرهای واقع در کرانه غربی رود اردن همچنان در اختيار نيروهای فتح قرار دارد.

XS
SM
MD
LG