لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

در طول سال گذشته ۸۹۹ عضو نيروهای مسلح آمريکا در عراق کشته شدند


پليس عراق اعلام کرد پس از آنکه يک بمب گذار انتحاری جليقه حاوی مواد محترقه خودرا در يک مراسم تشييع جنازه در بغداد منفجر ساخت، سی نفر در انفجار حاصله کشته و ۴۰ نفر ديگر زخمی شدند.

به گفته مقامات حمله امروز در محله زايونه (در شرق بغداد) رخ داد که ساکنين آن را مخلوطی از شيعيان و اهل تسنن تشکيل می دهند.

مراسم تشييع جنازه به گفته آسوشيتدپرس متعلق به يک افسر ارتش بود که در جريان انفجار بمبی در بغداد هفته پيش کشته شده بود.

بمب گذاری امروز به دنبال انتشار گزارش هايی در آمريکا رخ داد که حاکی است در شش ماه گذشته ميزان خشونتها در عراق کاهش داشته است. فرماندهان نظامی آمريکايی می گويند در مجموع حملات از خردادماه گذشته تاکنون ۶۰ درصد کاهش داشته است.

عليرغم اين کاهش، به گفته مقامات از آغاز جنگ عراق تاکنون، سال ۲۰۰۷ مرگبارترين سال برای نيروهای آمريکايی بوده است.

آمار کشته شدگان ماهانه ارتش آمريکا در ماه مه به ۱۲۶ سرباز رسيد، و سپس در ماه دسامبر به ۲۱ نفر تقليل پيداکرد. ماه دسامبر ۲۰۰۷ از نظر کمترين تعداد تلفات ارتش آمريکا از ابتدای جنگ تاکنون دومين مقام را دارا بوده است.

در طول سال گذشته، ۸۹۹ عضو نيروهای مسلح آمريکا در عراق کشته شدند. اين رقم از بالاترين آمار که مربوط به سال ۲۰۰۴ می شود (۸۵۰) در گذشته است. به گفته ارتش آمريکا، از آغاز جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ تا کنون جمعا ۳۹۰۲ عضو نيروهای مسلح آمريکا در عراق جان خود را از دست دادند.

به گفته مقامات عراقی، با کشته شدن ۴۸۰ غير نظامی در ماه دسامبر، تعداد کشته شدگان غير نظامی در ۲۲ ماه گذشته در پايين ترين سطح قرار دارد.

XS
SM
MD
LG