لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

وثيقه مريم حسين خواه و جلوه جواهری کاهش يافت، عفت قواعدی به دلايل نامعلوم روانه زندان شد


وکيل مدافع مريم حسين خواه و جلوه جواهری خبر از کاهش قرار وثيقه موکلانش داده است. بنا به گفته نسرين ستوده، وکيل دادگستری، پيش از اين دادياری امنيت دادسرای انقلاب يکصد ميليون تومان قرار وثيقه برای آزادی مريم حسين خواه و جلوه جواهری تعيين کرده بود، که با اعلام عدم توانايی خانواده های آنان در پرداخت مبلغ وثيقه اين رقم به پنج ميليون تومان کاهش پيدا کرد.

از سوی ديگر، با گذشت ده روز از بازداشت عفت قواعدی مادر هادی خواندار يکی از بازداشت شدگان طرح موسوم به ارتقای امنيت اجتماعی هنوز هيچگونه اطلاعی از محل نگهداری وی در دست نيست. بنا به گفته دختر قواعدی، از زمان بازداشت مادرش وی بارها به دادگاه انقلاب مراجعه کرده است، و نه تنها جوابی از نمازی، قاضی پرونده، در مورد شرايط عفت قواعدی نگرفته است، بلکه حتی مورد تهديد قرار گرفته و به وی تفهيم شده است که اگر در اين مورد اطلاع رسانی کند بازداشت خواهد شد.

عفت قواعدی روز شنبه اول ديماه در پی مراجعه به دادگاه انقلاب جهت ملاقات با فرزندنش، هادی خواندار، به دلايل نامعلوم بازداشت و روانه زندان شده است. بنا به گزارش کميته دانشجويی گزارشگران حقوق بشر، دادگاه انقلاب همچنين اتهام مادر هادی خواندار را مصاحبه با رسانه های خارج از کشور اعلام کرده، اما دختر وی می گويد «اگر چنين اتهامی به مادرم زده اند برای چه پس از بازداشت او را با دستبند به خانه آورده و منزلمان را مورد تفتيش قرار داده اند؟»

XS
SM
MD
LG