لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۳

صندوق بين المللی پول: بيشترين نرخ تورم با ۱۹ درصد به ايران تعلق داشته است


نرخ تورم در ایران درسال ۲۰۰۷ میلادی معادل ۱۹ درصد بوده است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول میگوید: کمترین نرخ تورم در سال جاری میلادی با شش درصد متعلق به کشور سوئیس و بیشترین نرخ با ۱۹ درصد به ایران تعلق داشته است.

همین گزارش میافزاید: تولید ناخالص داخلی سرانه ایران براساس شاخص برابری قدرت خرید نیز بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۰۷- ۱/۹ هزار دلار است که پیش بینی شده در سال آینده به ۷/۹ هزار دلار برسد.

درگزارشی دیگر یک عضو هیأت صرافی توسعه صادرات جمهوری اسلامی ایران میگوید: اسکناس های یک هزار تومانی که در سال ۱۳۵۰ منتشر شد امروز کمتر از ۳۵ ریال ارزش دارد. سید جلال جلیلیان میافزاید بنظر میرسد حداقل اسکناس درشت مورد نیاز در سیستم مالی کشور ۱۰۰ هزارتومانی است زیرا شاخص های بانک مرکزی حاکی است که قیمت ها بیش از ۳۱۵ برابر شده است!.

و گزارش دیگری حاکی است که ۷۶ درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر بسر میبرند. محمد سراوانی معاون امور اجتماعی – بهزیستی استان، طلاق و خشونت علیه زنان و کودکان را از مسائل رایج استان میداند و میگوید دادگستری های استان مملو از پرونده های طلاق است.

حسن رحیمی پورنگ معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان سیستان و بلوچستان نیز میگوید: بعلت کمبود امکانات و اعتبارات، در سطحی نیستیم که بتوانیم اقدامات لازم را برای رفع مشکلات جامعه بعمل آوریم.

XS
SM
MD
LG