لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۹

خبرهای کوتاه روز يکشنبه از ايران


* به دنبال ترور بی نظير بوتو و بروز ناآراميها در پاکستان جمهوری اسلامی ايران مرز خود را با آن کشور بست. هنوز تاريخی برای بازگشايی اين مرز اعلام نشده است

* صدور گاز وارداتی از ترکمنستان به ايران قطع شده است . کسائی زاده مدير عامل شرکت ملی گاز ايران ميگويد: روزانه بين ۲۳ تا ۲۴ ميليون متر مکعب گاز از ترکمنستان وارد ايران ميشده است که براساس اعلام ترکمنستان، به دليل پاره ای تعميرات گاز وارداتی قطع گرديده است.

* وزير جهاد کشاورزی ايران در گفتگو با خبرنگاران گفت ۳۰ درصد توليد تخم مرغ در ايران در دست يک نفراست و يکی ازعوامل گرانی همين انحصار است. آقای اسکندری از اين شخص با حرف اول ص نام برد و گفت وی با آوردن سرمايه لازم از خارج از کشور ۳۰ درصد مرغداری های تخم گذار ايران را خريداری و انحصار کرده است. بگفته وزير جهاد کشاورزی، موضوع تخم مرغ هم اکنون در شورای عالی امنيت تحت بررسی قراردارد

* حسين صفار هرندی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در توجيه عدم نشان دادن ابزار آلات موسيقی در تلويزيون گفت بطور حتم صدا و سيما برهان مستحکمی دارد که آلات موسيقی را نشان نميدهد. بگفته وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی آنچه از موسيقی طلب می شود اثر آن است و اثر موسيقی چيزی است که در گوش می نشيند و جان را می نوازد وزير ارشاد اسلامی ابراز اميدواری کرده است موسيقی شنوندگان را به آسمان نزديکتر کند!

* صالح نيکبخت، وکيل عمادالدين باقی، به خبرگزاری ايسنا گفت موکلش بار ديگر از بيمارستان به زندان منتقل شده است. آقای باقی روز چهارشنبه در پی دو حمله قلبی به بيمارستان منتقل شده بود. عمادالدين باقی فعال حقوق بشر و بنيانگذار انجمن دفاع از حقوق زندانيان ايران است و قبل از حمله قلبی ۷۶ روز در زندان انفرادی بسر برده بود. او از سوی مقامهای جمهوری اسلامی متهم به تبليغ عليه نظام و انتشار اسناد محرمانه زندانيان امنيتی شده است.

XS
SM
MD
LG