لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

خبر های کوتاه روز شنبه از ايران


* قيمت هر بشکه نفت در لايحه بودجه سال ۱۳۷۸ شمسی چهل دلار در نظر گرفته شده است. بهای هر بشکه نفت در اوايل سال ۲۰۰۷ ميلادی بين ۵۰ تا ۶۰ دلار بود و از پاييز گذشته از بشکه ای نود دلار فراتر رفته است.

* افزايش حق عائله مندی بازنشستگان به سال آينده موکول شده است. بنا به گفته علی اکبر خبازها، رييس کانون بازنشستگان و مستمری بگيران سازمان تامين اجتماعی، با توجه به اينکه اعتباری برای افزايش حق عائله مندی بازنشستگان پيش بينی نشده است، بنا براين افزايش آن تا پايان سال امکان پذير نخواهد بود.

* دبير نمايشگاه موسيقی و آثار شنيداری تهران به حضور و بازرسی غير منتظره نيروی انتظامی از آن نمايشگاه اعتراض کرده است. بنا به گفته عبدالحسين مختاباد، روز گذشته چند ماشين انتظامی با ده تا پانزده سرنشين ناگهان وارد نمايشگاهی شدند که توسط يک ارگان رسمی و با حضور هنرمندان به نام اعضای کمسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و معاون هنری وزير ارشاد افتتاح شده است.

* محمد شريف وکيل مدافعِ يکی از فعالان کارگری، خبر از آزادی چهار فعال کارگری داده است که روز گذشته از زندان اوين آزاد شده اند.

بنا به گفته آقای شريف، محسن حکيمی موکل او و سه تن ِ ديگر از فعالان کارگری به نام های ابراهيم گوهری، عليرضا عسگری، و حسين غلامی، با تامين قرارهای صادره از زندان آزاد شده اند.

XS
SM
MD
LG