لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۹

پنجمين روز تجمع اعتراضی دانشجويان دانشگاه اصفهان


تجمع دانشجویان دانشگاه اصفهان روز جمعه وارد پنجمین روز خود شد. جمعی از دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به احکام انضباطی صادره در این دانشگاه، تجمع و اعتصاب غذا کرده اند.

اصلی ترین خواسته های دانشجویان متحصن که با حمایت عموم دانشجویان این دانشگاه، به خصوص دانشجویان ساکن در خوابگاه ها مواجه شده است، تشکیل دوباره انجمن اسلامی، شورای صنفی، تشکیل صنف نشریات دانشجویی، لغو احضارها و احکام کمیته انضباطی اعلام شده است.

بنا به گفته علیرضا داودی، نماینده دانشجویان اعتصاب کننده، اکنون هفت تن از دانشجویان به اعتصاب غذای خود ادامه میدهند و بیشتر دانشجویان به دلیل تهدیدهای مسئولان دانشگاه و فشار خانواده هایشان اعتصاب خود را شکسته اند.

دانشجویان اعتصاب کننده در اطلاعیه ای اعلام کرده اند که فراخواندن دانشجویان معترض به خاطر راهپیمایی و شرکت در تجمع های مسالمت آمیز با خواستهای روشن و شفاف به کمیته انضباطی، به گفته این دانشجویان، نشان از دانشجو ستیزی و برخوردهای فراقانونی دارد.

در همین حال خبر میرسد سعید حبیبی، بهروز کریمی زاده و مهدی گرایلو، با گذشت ۲۴ روز از زمان بازداشت، تاکنون هیچگونه تماسی با خانواده های خود برقرار نکرده اند و علی کلایی از دانشجویان دانشگاه آزاد و وبلاگ نویس نیز که در جریان بازداشت گسترده فعالان دانشجویی در سه هفته پیش بازداشت شده، تاکنون با خانواده خود تماسی نداشته است.

XS
SM
MD
LG