لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

قرار وثيقه ۱۵۰ ميليونی برای مدير مسئول نشريه پيام مردم


وکیل مدافع مدیر مسئول نشریه پیام مردم، از تعیین قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی برای محمد صدیق کبودوند خبر داد. بنا به گفته نسرین ستوده وکیل مدافع وی، با گذشت شش ماه از بازداشت محمد صدیق کبودوند، نهایتا به خانواده اش اعلام شده که قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی برای وی تعیین شده است، در حالی که خانواده کبودوند توانایی پرداخت این میزان وثیقه را ندارند.

پیش از این دادگاه محمد صدیق کبودوند را به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه از طریق طرح مسایل قومی، مجرم شناخته شده است.

در خبری دیگر، بنا به گزارشهای رسیده، سپیده پورآقایی فعال حقوق بشر که روز ۱۸ شهریورماه در منزلش در کرج بازداشت شده بود، پس از تحمل ۱۱۱ روز حبس شب گذشته با قرار کفالت از زندان آزاد شده است.

و همچنين خبر می رسد که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در آستانه حضور محمود احمدی نژاد در آن دانشگاه ، نامه سرگشاده ای را منتشر کرده که در قسمتی از این نامه آمده است: امروز در حالی دانشگاه تربیت مدرس میزبان حضرتعالی است که صدای انتقاد از عملکرد دولت نهم بیش از هر جا درون دانشگاه شنیده می شود و بازنشستگی و اخراج بهترین اساتید دانشگاههای کشور همچنان ادامه دارد.

نامه می افزايد: در شرایطي میزبان شما در دانشگاهمان هستیم که محروم کردن دانشجویان منتقد از تحصیل در مقاطع بالاتر به یک رویه بدل شده است و سازمان سنجش کشور بدون هیچ توضیحی از دادن کارنامه آزمون به دانشجویان منتقد خودداری می کند و روزی نیست که خبری از احضار دانشجویی به کمیته های انضباطی یا محرومیت از تحصیلشان به گوش نرسد.

XS
SM
MD
LG