لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

رائول کاسترو می گويد وضع جسمانی برادرش رو به بهبودی است


رائول کاسترو، برادر فیدل کاسترو – و رئیس جمهوری موقت کوبا – اعلام کرد وضع جسمانی برادرش رو به بهبودی است. در گردهمآیی نامزدهای انتخابات پارلمانی کوبا – که در سانتیاگو در کوبا برگزار شد – رائول کاسترو، که از ژوئیه ۲۰۰۶ در پی بیماری فیدل کاسترو، ریاست جمهوری موقت را عهده دار شده، می گوید برادر ۸۱ ساله اش از لحاظ مغزی هوشیاری کامل خود را بازیافته است، و همچنان به امور سیاسی توجه کامل دارد.

رائول کاسترو افزود؛ ما در مورد مسائل مهم کشور با برادرم مشورت می کنیم، و اعضای حزب کمونیست متفقاً تصمیم گرفته اند که او باید بار دیگر نامزد ریاست شورای کشور، و ریاست جمهوری کوبا شود. وی در ادامه به انتقاد از روند سیاسی ایالات متحده آمریکا پرداخت و گفت آمریکایی ها خود را بزرگترین دموکراسی جهان می خوانند، ولی تنها دوحزب دارند، که در عمل تفاوتی میان آن دو وجود ندارد.

فیدل کاسترو که اکنون ۸۱ سال دارد، پس از پیروزی انقلاب سال ۱۹۵۹ تا کنون، نزدیک به نیم قرن رهبری کوبا را تحت عناوین مختلف از جمله نخست وزیر، رئیس شورای کشور و رئیس جمهوری، در دست داشته است.

فيدل کاسترو پس از انجام چند عمل جراحی در سال ۲۰۰۶، دوران نقاهت خود را در مکان نامعلومی می گذراند. از آن زمان تا کنون، آقای کاسترو در انظار عموم دیده نشده، و تنها عکس و فیلم هایی از وی منتشر شده است.

فیدل کاسترو هفته گذشته در نامه ای که از رسانه های آن کشور پخش شد، به طور ضمنی موافقت خود را با ورود نسل جدیدی از رهبران به عرصه سیاسی کوبا اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG