لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۰

سرگردانی ۲۳ميليون کد ملی در ايران برای اصلاح طلبان نگران کننده است


بنا به گزارش روزنامه سرمايه سرگردانی ۲۳ ميليون کد ملی در انتخابات مجلس هشتم دغدغه جديدی را برای طيفهای سياسی کشور از جمله اصلاح طلبان بوجود آورده است.

بنا بر اين گزارش در جلسه علنی روز گذشته فراکسيون اقليت مجلس شورای اسلامی نسبت به آمارهای دور از ذهن وزير کشور درباره صدور کدهای ملی ابراز نگرانی کردند.

مصطفی پور محمدی وزير کشور هفته گذشته در همايش تبيين ويژگيهای کارت ملی با بيان اينکه برای ۹۲ ميليون نفر کد ملی صادر شده است اعلام کرد از اين تعداد ۶۹ ميليون نفر در قيد حياتند و ۲۳ميليون نفر فوت کرده اند. وی همزمان با ارئه اين خبر تصريح کرده است که در انتخابات آتی مجلس هشتم از کد ملی استفاده خواهد شد.

در همين حال داريوش قنبری نماينده ايلام با تاکيد بر اينکه آمارهای خلاف واقع به يک مسئله جدی در کشور تبديل شده است خاطرنشان کرده است ارائه و استناد به آمارهای نادرست از سوی مسئولان کشور ناشی از دو امر است، يکی ضعف در سيستم آماری و اطلاع رسانی کشور و ديگر تبليغات و نگاه سياسی به آمار. وی با بيان اينکه ارائه آمارهای نادرست از سوی وزير کشور درباره کارتهای ملی آنهم در آستانه انتخابات عامل تشديد نگرانی درباره سرنوشت آتی مجلس است، تصريح کرد واقعا نمی دانيم سرنوشت ۲۳ ميليون کارت ملی به عنوان درگذشتگان به کجا ختم خواهد شد، چرا که داشتن ۲۳ ميليون نفر فوت شده در سالهای اخير با عقل هيچ انسانی تحليل نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG