لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

سرکوب های دانشجويی در ايران همچنان ادامه دارد


بنا به گزارشهای رسيده مادر هادی خواندار يکی از بازداشت شدگان طرح موسوم به ارتقای امنيت اجتماعی از سوی دادگاه انقلاب بازداشت شد.

مادر هادی خواندار که روز گذشته در پی مراجعه به دادگاه انقلاب برای پيگيری وضعيت فرزندش به دادگاه مراجعه کرده بود بازداشت شده است و تاکنون از اتهام و محل نگهداری وی خبری منتشر نشده است.

در خبری ديگر تعدادی از دانشجويان دانشگاه علوم پايه دامغان در پی حادثه درگذشت تنی چند از دانشجويان در سانحه رانندگی صبح امروز در صحن دانشگاه تجمع کردند.

بنا بر اين گزارش دانشجويان در مقابل ساختمان خوارزمی دانشکده رياضی دانشگاه علوم پايه دامغان خواستار پيگيری اين اتفاق از سوی مسئولان شدند. دانشجويان ادعا می کنند مسئولان دانشگاه علاوه بر اينکه سابقه تخلف رانندگان شرکت مسافربری که دانشگاه با آنها قرارداد دارد را در نظر نگرفته اند همچنين وضعيت نامساعد آب و هوايی روزهای اخير را جهت لغو اين اردو که منجر به مرگ و مجروح شدن تعدادی از دانشجويان شده است را لحاظ نکرده اند.

همچنين، هيات نظارت دانشگاه علوم و فنون دريايی خرمشهر با صدور حکمی فعاليتهای انجمن اسلامی اين دانشگاه را به مدت شش ماه تعليق کرد. اين حکم به دنبال تشکيل جلسه هيئت نظارت در خصوص سخنرانی عبدالله مومنی دبير پيشين تشکيلات دفتر تحکيم وحدت و جو سازيهای صورت گرفته توسط رسانه های دست راستی در خصوص سخنان وی صادر شده است.

XS
SM
MD
LG