لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

پيشنهاد خريد شرکت هواپيمايی آل ايتاليا از سوی دو شرکت ديگر داده شد


هياتِ مديرهِ شرکت هوايی آل ايتاليا متعلق به دولت ايتاليا روزِ جمعه اعلام کرد پيشنهادِ خريدِ شرکتِ اير فرانس- KLM را به پيشنهادِ شرکت هوايی اير وان Air One، دومين شرکت هوايی ايتاليا، ترجيح می دهد.

تصميم نهايی در اين مورد تا ماهِ آينده از طرف دولتِ ايتاليا اتخاذ خواهد شد.

آل ايتاليا طی يک بيانيه مطبوعاتی پيشنهادِ شرکتِ هوايی اير فرانس- KLM را برای رفع مشکلاتِ اين هواپيمايی راهِ حلِ مناسبی ناميد و رضايت خود را از نظرِ مالی و همچنين نحوه اجرای آن اعلام داشت.

هياتِ مديرهِ آل ايتاليا نظر خود را بعد از شش ساعت و نيم بحث در زمينه پيشنهاداتِ دو شرکت ابراز داشت.

همچنين اتحاديهِ مهماندارانِ هوايی ايتاليا از اين مسئله استقبال نمود و پيشنهادِ شرکتِ اير فرانس- KLM را بهتر دانست و اعلام نمود بايد منتظرِ تصميم دولت شد. به گفتهِ آن ها اين تصميم گيری می تواند تا ژوئنِ سال آينده به درازا بکشد.

به گفتهِ شرکتِ اير فرانس- KLM در صورتِ موفقيتِ آنها در خريداری آل ايتاليا اين شرکت تعييراتی را در فضای درونی اين هواپيماها و خدمات آن ايجاد می کند تا به اعتبارِ نام آل ايتاليا بيفزايد.

شرکت هوايی آل ايتاليا سالهاست که سود دِه نبوده است و به گفتهِ تحليل گران در سالهای اخير سرمايه گذاريهای غلط در آن صورت گرفته است. ۹/۴۹ درصد از سهامِ هواپيمايی آل ايتاليا متعلق به دولتِ ايتالياست و از دسامبر سالِ ۲۰۰۶ ميلادی اين دولت به دنبال فروشِ سهم خود از اين هواپيمايی بود.

XS
SM
MD
LG