لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ایران ۱۳:۰۸

رهبران فرانسه و استراليا در ملاقات با کرزی بر ادامه حمايت از افغانستان تاکيد گذاشتند


نيکلای سارکوزی و کوين راد، رهبران فرانسه و استراليا امروز برای ملاقات و مذاکره با حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان، سفرهای از پيش اعلام نشده ای به کابل داشتند.

بنا به يک اطلاعيه دفتر آقای کرزی، آقای سارکوزی به رهبر افغانستان اطمينان داده است که حمايت درازمدت سياسی و نظامی فرانسه از آن کشور جنگ ديده ادامه خواهد يافت.

اين اطلاعيه ميگويد دو رهبر همچنين در باره آنچه که دو چالش اصلی در افغانستان، يکی امنيت ضعيف و ديگری توليد ترياک توصيف شده است، تبادل نظر کردند

کوين راد نخست وزير استراليا در يک کنفرانس خبری مشترک با حضور اقای کرزی گفت استراليا در کمک به بازسازی و ثبات افغانستان به تعهدات خود پای بند است.

نخست وزير استراليا همچنين برنامه هائی را برای کمک هائی اقتصادی به ارزش قريب نود و پنج ميليون دلار به افغانستان اعلام کرد.

آقای راد پيش از ورود به کابل به ديدار بعضی از سربازان نيروی هزار نفری استراليائی مستقر در ولايت اوروزگان رفته بود.

آقای سارکوزی نيز از سربازان فرانسوی مامور خدمت در نيروی بين المللی کمک امنيتی افغانستان، که ناتو فرماندهی آن را برعهده دارد ديدن کرد.

سربازان فرانسوی عموما در کابل و اطراف آن مستقر هستند.

سفر آقای سارکوزی در شرايطی انجام گرفت که گزارشها از تشديد خشونت طالبان در افغانستان، بخصوص در جنوب و شرق آن کشور حکايت دارد.

هفته گذشته يک فرمانده ارشد آمريکائی گفته بود وزارت دفاع آمريکا استراتژی های خود را در افغانستان برای مقابله با افزايش حملات طالبان بازبينی ميکند.

وزيران دفاع و امور خارجه فرانسه نيز در اين سفر آقای سارکوزی را همراهی کردند.

XS
SM
MD
LG