لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

شب يلدای خانواده های دانشجويان بازداشتی در کنار زندان اوين


خانواده های دانشجويان بازداشت شده، بنا بر قرار قبلی، روز گذشته، جمعه، در حرکتی نمادين به مناسبت شب يلدا در برابر زندان اوين گرد هم آمدند.

منابع خبری دانشجويی در ايران گزارش دادند خانواده های دانشجويان بازداشتی در سرما و با اميد به آزادی فرزندانشان شمع روشن کردند و با پهن کردن سفره ای از آجيل و شيرينی به طور نمادين در کنار زندانی که فرزندانشان در آن دربندند آيين شب يلدا را بر پا داشتند.

در همين حال، دو روز پس از ابلاغ حکم تبرئه احسان منصوری، احمد قصابان، و مجيد توکلی، سه دانشجوی دانشگاه امير کبير، دادگستری استان تهران، روز جمعه، با انتشار اطلاعيه ای ضمن تاييد تبرئه اين دانشجويان در دادگاه عمومی تهران از مفتوح بودنِ پرونده ديگری برای اين سه دانشجو در دادگاه انقلاب خبر داد.

در اين اطلاعيه آمده است که اين سه دانشجو به اتهام تبليغ عليه نظام و جرايم امنيتی در شعبه ششم دادگاه انقلاب به دو تا سه سال حبس تعزيری محکوم شده اند. اطلاعيه دادگستری تهران همچنين رای تبرئه دانشجويان در دادگاه عمومی تهران را غير قطعی اعلام کرده است.

و از سويی ديگر، پدر سعيد حبيبی، فعال دانشجويی و عضو کميته دانشجويی گزارشگران حقوق بشر در ايران، ميگويد مسئولان دادسرای انقلاب به وی گفته اند پسر وی از سوی اين نهاد بازداشت نشده است.

اگرچه به گفته پدر آقای سعيد حبيبی وی از سوی ماموران وزارت اطلاعات و با حکم دادستانی بعد از تفتيش منزل و ضبط وسايل و دست نوشته هايش بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG