لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

ارقام تلفات ناشی ازعمليات اسرائيل در نوارغزه ضد نقيض است


مقامات درمانی فلسطينی ميگويند در جريان عمليات امروز، پنجشنبه، نيروهای اسرائيلی در نواحی مرکزی نوار غزه چهار مرد مسلح کشته و بيست نفر ديگر مجروح شده اند.

اين مقامات ميگويند افراد مسلح در شليک های متقابل با نيروهای اسرائيلی در نزديکی اردوگاه آوارگان مغازی در مجاورت مرز اسرائيل کشته شدند.

در همين حال ارتش اسرائيل ميگويد نيروهايش هفت فلسطينی را، در جريان آنچه که عملياتی معمول و متداول عليه تهديد های تروريستی توصيف ميکند، کشته اند.

در اين ميان گروه ستيزه گر جهاد اسلامی و شاخه مسلح حماس نيز هر يک از کشته شدن دست کم يک عضو خود در زدوخوردها خبر داده اند.

به فاصله چند ساعت ستيزه گران به حمله ای راکتی به شهرک سدرتو در جنوب اسرائيل دست زدند. هنوز گزارشی داده نشده است که از بروز تلفات حکايت داشته باشد، اما مقامات اسرائيلی ميگويند چند دانش آموز را که پس از اصابت راکت به نزديکی مدرسه شان شوکه شده بودند مداوا کرده اند.

در همين حال وزارت مسکن اسرائيل ميگويد برنامه ساختن يک يهودی نشين در محله عطروت در شرق بيت المقدس را کنار گذاشته است. مقامات فلسطينی از اين برنامه که برای مقابله با کمبود مسکن يهوديان در بيت المقدس طراحی شده بود، بشدت انتقاد ميکردند.

فلسطينيان ميخواهند شرق بيت المقدس پايتخت کشور آتی آنان باشد حال آنکه اسرائيل تمامی شهر را پايتخت خود ميداند.

مقامات اسرائيلی روز چهارشنبه پيشنهاد گروه ستيزه گر فلسطينی حماس را برای تبادل نظر در مورد آتش بس در نوار غزه رد کردند. اسمعيل هنييه رهبر حماس پس از حملات هوائی اين هفته اسرائيل که منجر به کشته شدن سيزده ستيزه گر فلسطينی در نوار غزه شد پيشنهاد مذاکره در مورد آتش بس را داده بود. اما يفرائيم سنه، قانونگذار ائتلاف حاکم در اسرائيل اين پيشنهاد را دام و تله ای توصيف کرد که به حماس امکان ميدهد اسلحه و پول بيشتری جمع آوری کند.

XS
SM
MD
LG