لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

وزير اسرائيلی ميانجيگری با حماس را ممکن دانست


يک وزير در کابينه اسرائيل ميگويد اسرائيل ميانجيگری با حکمرانان حماس در نوار غزه را، در چارچوب تلاش برای متوقف ساختن شليک راکت از قلمرو فلسطينيان، می پذيرد.

شائول مفاض وزير حمل و نقل در عين حال به راديوی ارتش اسرائيل گفت اسرائيل حملات هوائی عليه گروههای ترور را تا وقتی که شليک راکت از نوار غزه متوقف نشود متوقف نخواهدکرد.

آقای مفاض به آنچه که وسائل ارتباط جمعی اسرائيل ميگويند پيشنهاد اسمعيل هنييه رهبر حماس برای گشودن باب گفتگو بمنظور پايان بخشيدن به خشونت بوده است، پاسخ ميداد.

اسرائيل هرگونه معامله ای با حماس را موکول به تقبيح و محکوم کردن خشونت توسط اين گروه اسلامی کرده است.

سيزده ستيزه گر فلسطينی روز دوشنبه در حملات هوائی اسرائيل، که در واکنش به شليک راکت ها انجام گرفت، کشته شدند. اغلب کشته شدگان اعضای گروه جهاد اسلامی ، از جمله ماجد حرازين فرمانده ارشد و کريم ال دهدوه راکت ساز اصلی اين گروه بودند. جمهوری اسلامی ايران از گروه جهاد اسلامی که تهديد کرده است با حملات انتحاری در اسرائيل تلافی ميکند، حمايت ميکند.

در همين حال حييم رامون معاون نخست وزير اسرائيل روز سه شنبه پيشنهاد کرد اسرائيل يهودی نشين های کرانه غربی را در ازای مبادله زمين با فلسطينيان در کنترل خود نگاه دارد. وی نخستين مقام دولت اسرائيل است که از چنين ايده ای، که توسط بعضی از فلسطينی ها نيز تائيد شده است ، حمايت ميکند.

XS
SM
MD
LG