لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

لايحه بالا بردن ضریب راندمان مصرف بنزین اتومبیل ها در آمريکا به تصويب کنگره رسيد


کنگره آمريکا لايحه ای را مورد تصويب قرار داد که به موجب آن ميزان راندمان اتومبيل ها و کاميون های ساخت آمريکا برای صرفه جوئی در مصرف سوخت افزايش می يابد.

لايحه مورد بحث روز سه شنبه در مجلس نمايندگان آمريکا تصويب شد. سنای آمريکا هفته گذشته بر اين لايحه صحه گذارد. پس از گذشت بيش از ٣٠ سال اين نخستين بار است که آمريکا در صدد افزايش ضريب بازدهی اتومبيل های ساخت آمريکا بر می آيد. مصوبه کنگره آمريکا شرکت های اتومبيل سازی را مکلف می سازد که ضريب راندمان مصرف بنزين اتومبيل ها را به ميزان ٣٥ مايل در ازای مصرف يک گالن سوخت تا سال ٢٠٢٠ افزايش دهد.

دمکرات های کنگره آمريکا پس از بحث و جنجال و بده بستان های سياسی، نهايتا تلاش خود را برای افزودن مواردی به لايحه که مشوق های مالياتی را نيز روا می دارد، رها کردند. موضوع ديگری که دربوته اجمال قرار داده شد، افزايش ماليات های شرکت های نفتی آمريکا به ميزان ١٣ ميليارد دلار بود.

خانم دينا پرينو سخنگوی کاخ سفيد می گويد دولت بوش خوشوقت است که نمايندگان هردو حزب سياسی عمده آمريکا در کنگره برای تصويب اين لايحه همکاری کردند و درهمان حال از افزايش ماليات ها نيز اجتناب به عمل آمد.

XS
SM
MD
LG