لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۳

نقض حقوق بشر و اعدام در ايران ادامه دارد


بنا به گزارش خبرگزاريهای ايران چهار تن در استانهای اصفهان و سيستان و بلوچستان به دار آويخته شدند. بنا بر اعلاميه روابط عمومی دادگستری سيستان و بلوچستان شخصی به نام خداد

شهبخش معروف به ُدر محمد به اتهام محاربه و فساد از طريق مشارکت در راهبندی و سرقت مسلحانه و محمدرضا صالح به اتهام خريدو فروش و حمل و نگهداری مواد مخدردر محوطه زندان زاهدان اعدام شدند.

بنا بر اين گزارش دو برادری که به قصد سرقت وارد آپارتمانی در خيابان کاوه اصفهان شده و زنی 35 ساله و فرزند خردسالش را به قتل رسانده بودند، صبح امروز در محل زندان مرکزی اصفهان به دار آويخته شدند.

در خبری ديگر بنا به گزارش فعالان حقوق بشر در ايران ابوالفضل عابدينی نصر روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در زندان در اعتراض به عدم تبديل قرار بازداشت به قرار وثيقه و نگهداری غيرقانونی وی در زندان کارون اهواز از روز چهارشنبه دست به اعتصاب غذا زده است.

در همين حال گزارشها از زندان مرکزی سنندج حاکی از آنست که عبدالله حيدريان زندانی سياسی همچنان از شکستگی دست و پارگی عضله رنج ميبرد و تاکنون مورد درمان قرار نگرفته است.

در خبری ديگر به دنبال برگزاری تريبون آزاد انجمن اسلامی دانشگاه کرمان به مناسبت روز دانشجو کميته انضباطی اين دانشگاه محسن خسروی حسن حسنی محمود هادی پور و حسام سعيدی از اعضای انجمن اسلامی آن دانشگاه را به کميته انضباطی احضار کرده است. به گزارش خبرنامه اميرکبير احضار اين دانشجويان در پی جوسازی برخی نيروهای حامی دولت درداخل و خارج از دانشگاه صورت گرفته است و اين نيروها اتهامهايی چون توهين به شعائر اسلامی و ايجاد آشوب و بلوا در محيط دانشگاه را به اين دانشجويان وارد کرده اند. بنا بر اين گزارش اعضای انجمن اسلامی دانشگاه کرمان هيچگونه تخلفی انجام نداده اند و بر اساس مجوز رسمی هيات نظارت دانشگاه اقدام به برپايی تريبون آزاد دانشجويی کرده بودند.

در همين حال گزارش ميرسد ِهرام شجاعی دانشجوی مهندسی شيمی دانشکده فنی واحد تهران جنوب صبح امروز پس از احضار به دادسرای انقلاب تهران بازداشت شده است. بنا بر اين گزارش هرام شجاعی روز پنجشنبه در حال پخش اعلاميه های حاوی اعتراض به بازداشت دانشجويان در برابر حسينيه ارشاد از سوی نيروهای امنيتی محل بازداشت و چندين ساعت مورد بازجويی قرار گرفته بود. وی بامداد روز جمعه از بازداشتگاه آزاد شده بود با اين حال به وی گفته شده بود که روز يکشنبه خود را به شعبه دو دادسرای انقلاب معرفی کند.

XS
SM
MD
LG