لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

استراتژی نيروهای ائتلاف در افغانستان برپايه اطمينان از پيشرفت در درازمدت بازبينی ميشود


ارتش آمريکا استراتژی نيروهای ائتلاف در افغانستان را مورد ارزيابی قرار داده است تا مطمئن شود که بالاگرفتن موج اخير خشونت در آنجا پيشرفت های درازمدت را تهديد نخواهد کرد.

انجام اين ارزيابی که روزنامه نيويورک تايمز خبر آن را داده بود توسط يک مقام ارتش آمريکا در گفتگوئی با صدای امريکا تائيد شد.

ارزيابی زير نظر ادميرال ويليام والون فرمانده نيروهای مرکزی آمريکا انجام ميگيرد که بر عمليات نظامی آمريکا در خاورميانه، شرق آفريقا و افغانستان نظارت دارد.

مقام ارتشی که خواست از وی نام برده نشود، امروز، يکشنبه، به صدای آمريکا گفت فرماندهی مرکزی استراتژی و چگونگی پيشرفت در افغانستان و نقاط ديگر را بی وقفه ارزيابی ميکند، اما نظارت مستقيم ادميرال فالون بر اين ارزيابی فرا تر از روش های معمول و متداول است.

به گزارش نيويورک تايمز ارزيابی ادميرال فالون يکی از سه مورد ارزيابی هائی است که نتيجه گيريهای حاصل از آنها در بررسی سال آينده استراتژی افغانستان گنجانده خواهد شد. دو ارزيابی ديگر يکی توسط ناتو و ديگری توسط وزارت امورخارجه آمريکا انجام ميگيرد.

رابرت گيتس وزير دفاع آمريکا روز جمعه در جريان ملاقاتی با نمايندگان کشورهای ناتو که در افغانستان نيرو دارند موافقت آنها را با تدوين يک استراتژی درازمدت در مورد افغانستان کسب کرد.

ناتو در افغانستان چهل هزار سرباز دارد که يک نيروی چهارده هزار نفری آمريکائی بخشی از آن است.

آمريکا يک نيروی جداگانه دوازده هزار نفری نيز برای عمليات ضد تروريستی خارج از حوزه ماموريت ناتو در افغانستان مستقر کرده است.

XS
SM
MD
LG