لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

ارتش پاکستان مدعی دستيابی به موفقيت های بزرگی در مقابله با شبه نظاميان دره سوات شد


پاکستان می گويد سربازان ارتش اين کشور موفق به بازپس گرفتن دو شهر از دست شبه نظاميان در دره سوات شده اند، و پايگاه های روحانی تندروی طرفدار طالبان را منهدم ساخته اند.

مقامات نظامی گفته اند سربازان کنترل شهر های خوازاخلا و ماتا را در دو روز گذشته مجددا به دست آوردند و طرفداران رهبر شبه نظاميان، مولانا فضل الله، را بيرون رانده اند. ارتش همچنين می گويد مقر مولانا فضل الله در نزديکی شهر مينگورا را نيز به تصرف خود در آورده است. بيانيه ارتش می گويد چهار نفر را در اين ارتباط به ظن همدستی با شورشيان دستگير کرده است.

هفته پيش ارتش اعلام کرده بود که ايستگاه راديويی متعلق به فضل الله، که از آنجا مردم را به طرف روايت سختگيرانه ای از قانون اسلامی دعوت و به جهاد عليه دولت فرامی خواند، را تعطيل کرده است.

دره سوات از جمله پر رفت و آمدترين نقاط توريستی پاکستان در شمال غربی کشور است. تاکنون صدها سرباز از زمانی که شبه نظاميان طرفدار طالبان کنترل شهر های کوچک و قصبات اين ناحيه را بدست گرفتند با آنها در حال زدوخورد بوده اند.

ارتش می گويد از ماه گذشته که تلاش برای باز پس گرفتن دره سوات شروع شده تاکنون نزديک ۲۵۰ شبه نظامی را کشته و تعداد بسياری را دستگير کرده است. پيشروی شورشيان در سوات نشانگر حرکت ايشان از نواحی قبيله ای نزديک مرز با افغانستان به طرف ساير نقاط بود.

XS
SM
MD
LG