لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۰

مقامات جمهوری اسلامی ايران در کرمانشاه نوجوان منتظردادرسی مجدد را به دار آويختند


مقامات جمهوری اسلامی ايران يک نوجوان را برای تجاوز جنسی به دار آويخته اند، هرچند که يک دستور قوه قضائيه اجرای حکم را به نتيجه رسيدگی مجدد به پرونده او موکول ساخته بود.

وسائل ارتباط جمعی در ايران امروز، پنجشنبه، خبر دادند که ماکوان مولودزاده، بيست ساله، روز چهارشنبه در زندانی در کرمانشاه به دار آويخته شد.

يک دادگاه مولودزاده را برای تجاوز جنسی به سه پسربچه، هنگامی که سيزده سال داشت ، به مجازات مرگ محکوم کرده بود.

متهم کنندگان وی بعدا حرف های خود را پس گرفتند و مولودزاده گفت پليس به زور وی را مجبور به اعترافی دروغين کرده بود.

رئيس قوه قضائيه ماه گذشته جلوی اعدام مولودزاده را گرفت و دستور داد هياتی از قضات در تهران به پرونده وی رسيدگی کنند. اما پرونده در اين هفته مجددا به کرمانشاه فرستاده شد و مقامات محلی اعدام را به سرعت انجام دادند.

گروه حقوق بشری Human Rights Watch اعدام مولود زاده را تقبيح و محکوم کرده است و ميگويد قانون بين الملل اعدام را در مورد افرادی که هنگام ارتکاب جرم سن شان زير هجده سال بوده، منع ميکند.

Human Rights Watch به استناد اقدامات خلاف در جريان محاکمه از دولت جمهوری اسلامی ايران خواسته بود جلوی اعدام را وی بگيرد.

اين گروه مستقر در آمريکا ميگويد جمهوری اسلامی در اعدام جوانانی که هنگام ارتکاب جرم سن شان زير هجده سال بوده است در جهان پيشتاز است .

براساس قوانين اسلامی مجازات قتل، تجاوز جنسی، سرقت مسلحانه، زنا و قاچاق مواد مخدر، مرگ است.

گروه حقوق بشری Amnesty International ، موسوم به عفو بين الملل ميگويد جمهوری اسلامی امسال تاکنون بيش از دويست نفر را اعدام کرده است، حال آنکه در سال گذشته صد و هفتاد و هفت نفر اعدام شده بودند.

XS
SM
MD
LG