لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۲

وزير دفاع آمريکا برای ارزيابی امنيت به عراق رفت


وزير دفاع آمريکا، روبرت گيتس، به منظور ارزيابی پيشرفت اوضاع امنيتی که از زمان افزايش سربازان آمريکا در تابستان گذشته انجام گرفت، در يک سفر اعلام نشده، وارد عراق شد.

گيتس امروز (چهارشنبه) پس از پايان بخشيدن به ديدارش ار افغانستان به موصل (شمال عراق) پرواز کرد تا با فرماندهان نظامی آمريکا گفتگو کند.

سخنگوی وزارت دفاع آمريکا (جف مورل) گفت گيتس می خواهد پيشرفتی که از سه ماه پيش به اين طرف در عراق حاصل شده است را به چشم خود ببيند.

اين سخنگو اضافه کرد گيتس همچنين با رهبرای عاليرتبه عراقی، از جمله نخست وزير نوری المالکی، ديدار خواهد کرد، تا از نظرات آنان درباره وضعيت کشور آگاه شود، و ببيند چه کار ديگری می توان انجام داد تا پيشرفت های حاصله تا اين زمان را يک گام ديگر به جلو برد.

در اخبار مربوط به بروز خشونت، به گفته پليس عراق ۸ نفر در سه حادثه بمب گذاری انتحاری جداگانه در موصل، بعقوبه، و کرکوک کشته شدند.

در خبر ديگری آمده که به گفته ارتش آمريکا دو سرباز آمريکايی ديروز در جريان حمله شبه نظاميان که شامل تيراندازی با اسلحه سبک و اصابت بمب جاده ای می شد، کشته شدند. دو سرباز ديگر در حمله ای در استان صلاح الدين (شمال بغداد) کشته شدند.

XS
SM
MD
LG