لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

بوش: جمهوری اسلامی عليرغم گزارش اطلاعاتی تازه هنوز خطرناک است


عليرغم گزارش اطلاعاتی تازه آمريکا، که می گويد تهران برنامه سری توليد سلاح های اتمی اش را سال ها پيش از اين متوقف کرده بود، پرزيدنت بوش امروز (سه شنبه) در کاخ سفيد گفت جمهوری اسلامی هنوز خطرناک است.

بوش گفت يافته های گزارش اطلاعاتی مبنی بر توقف برنامه جمهوری اسلامی برای توليد سلاح اتمی «زنگ خطری» است دال بر اينکه تهران می تواند دوباره آن را از نو براه بياندازد. وی گفت اطلاعات تازه فرصتی برای آمريکا فراهم آورده است تا جامعه بين المللی را برای فشار بر ايران به منظور تعليق غنی سازی اورانيوم دور هم جمع کند.

رئيس جمهوری آمريکا هشدار داد که يک جمهوری اسلامی ايران مسلح به بمب اتم برای جهان خطرناک است. بوش گفت اگر جمهوری اسلامی دانشی را فرابگيرد که بعدا بتواند آن را در راه اندازی يک برنامه سری توليد سلاح منتقل سازد، آنگاه خواهد توانست برای جهان توليد خطر کند.

جمهوری اسلامی داشتن هرگونه برنامه توليد سلاح اتمی در گذشته يا حال را مورد انکار قرار داده است.

در خبرهای ديگر آمده که پرزيدنت بوش از کنگره خواسته است لايحه تخصيص بودجه برای سربازان آمريکايی بدون ملزم ساختن آنان به ترک عراق را به تصويب برساند، و برای سبک کردن بار مالياتی بر طبقه متوسط آمريکا کوشش کند.

وی همچنين از قانون گزاران آمريکا خواست لايحه شنود کردن بدون مجوز مکالمات شهروندان با مظنونين تروريست، در صورتی که يک طرف مکالمه در خارج از آمريکاست، را تمديد کنند. اين لايحه در ماه فوريه منقضی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG