لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۴

بوتو مبارزات انتخاباتی را درشمال پاکستان شروع کرده است اما تحريم را هم منتفی نميداند


بی نظير بوتو نخست وزير پيشين پاکستان امروز، شنبه، مبارزات انتخاباتی خود را با سفر به مناطق عشايری شمال و درخواست حمايت از رای دهندگان شروع کرد.

خانم بوتو در توقفی در شهر شمالی پيشاور قول داد صلح و امنيت را برای قوم پشتون، که در امتداد مرز با افغانستان زندگی ميکنند، فراهم کند. اين شهر مرکز استان سرحدی شمال غربی تقريبا در کنترل گروههای اسلامی است.

خانم بوتو روز جمعه گفته بود حزب مردم او در انتخابات پارلمانی هشتم ژانويه با حالت اعتراض شرکت ميکند. با اينحال خانم بوتو هنوز هم عدم شرکت در انتخابات را منتفی نميداند و مقامات حزب او امروز گفتند وی روز دوشنبه در ملاقات با نواز شريف، ديگر نخست وزير پيشين ، در باره پيوستن به او برای تحريم انتخابات تبادل نظر خواهد کرد.

آقای شريف گفته است انتخابات بی معناست مگر آنکه قضاتی که در چارچوب وضعيت اضطراری برکنار شدند بازگردانده شوند.

عمران خان چهره سرشناس ورزش کريکت و رهبر مخالف، از تصميم خانم بوتو برای رفتن به مبارزات انتخاباتی انتقاد کرده است و ميگويد بهتر است خانم بوتو در تحريم انتخابات به ديگر احزاب مخالف ملحق شود

در همين حال مقامات انتخاباتی پاکستان برادر آقای شريف، شهباز را از شرکت در انتخابات منع کرده اند. مقامات ميگويد شهباز شريف در بازپرداخت يک وام بانکی قصور کرده و در يک پرونده قتل مربوط به دورانی که سروزير استان پنجاب بود، درگيری دارد.

XS
SM
MD
LG