لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۸

قانونگذاران سُنی جلسه پارلمان عراق را برای اعتراض به حبس خانگی رهبر خود ترک کردند


گروه اصلی سُنی در پارلمان عراق برای اعتراض به آنچه که حبس خانگی عدنان ال دوليمی رهبر خود توصيف ميکند، جلسه پارلمان را ترک کرده است. قانونگزاران گروه جبهه وفاق عراق ميگويند هنگامی به جلسه بازميگردند که به آقای دوليمی اجازه بازگشت داده شده باشد. به گفته آنان نيروهای امنيتی نمی گذارند آقای دوليمی از خانه اش خارج شود.

نيروهای امنيتی عراق روز جمعه ، پس از پيدا کردن دو اتوموبيل مملو از مواد منفجره در نزديکی دفتر کار آقای دوليمی در بغداد، دهها نفر از جمله پسر آقای دوليمی را توقيف کردند.

حاميان آقای دوليمی ميگويند وی گفته است که پس از اين وقايع بزور خانه نشين شده است. اما سخنگوی دولت عراق تکذيب ميکند که اين رهبر سُنی تحت بازداشت خانگی است.

آقای دوليمی يک منتقد سرسخت نوری المالکی نخست وزير شيعه عراق است. جبهه وفاق عراق او در پارلمان دويست و هفتاد و پنج عضوی ، چهل و چهار کرسی دارد.

در صحنه خشونت، عراق امروز از کشته شدن دست کم دوازده نفر در حمله ستيزه گران القاعده به يک روستای شيعه نشين در شمال بغداد خبر داد. مقامات ميگويند زنان و کودکان نيز جزو کشته شدگان هستند. ستيزه گران در حمله به اين روستا چند خانه را به آتش کشيدند و دست کم ده نفر را نيز مجروح کردند.

XS
SM
MD
LG