لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۷

اردن به تظاهرات در برابر سفارت اردن در تهران اعتراض کرد


دولت اردن هاشمی با احضار سفير جمهوری اسلامی ايران نسبت به تظاهرات ايرانيان در برابر سفارت اردن در تهران اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی اردن، تظاهرکنندگان در تظاهرات روز دوشنبه خود در تهران عليه اردن و ساير کشورهای عرب شرکت کننده در کنفرانس ديروز صلح خاورميانه در آناپوليس شعار دادند.خبرگزاری اردن درگزارش خود افزود ناصرجوده کفيل وزارت امورخارجه اردن روز سه شنبه محمد ايرانی سفير جمهوری اسلامی ايران را احضار کرد و از وی خواست درباره اين تظاهرات توضيح بدهد. جوده همچنين از جمهوری اسلامی ايران خواست اقداماتی را برای جلوگيری از وقوع حوادث مشابهی در آينده به عمل آورد.

خبرگزاری اردن به نقل از جوده گزارش داد که وی به سفير جمهوری اسلامی ايران اظهارداشته است تظاهرات ايرانيان غيرموجه بوده است، چرا که هدف از اين کنفرانس برقراری گفتگوهای صلح درجهت تاسيس يک کشور فلسطينی است.

آيت الله سيد علی خامنه ای، ولی فقيه جمهوری اسلامی ايران، روز دوشنبه گفته بود کنفرانس صلح محکوم به شکست است. اغلب کشورهای عربی، ازجمله متحد ايران، سوريه، نمايندگانی را برای شرکت در کنفرانس اعزام داشته بودند. جمهوری اسلامی ايران به شرکت دراين کنفرانس دعوت نداشت.

ايالات متحده آمريکا می گويد جمهوری اسلامی، و گروه های شبه نظامی حماس و حزب الله با رد شرايط شرکت در اين کنفرانس خود را منزوی کردند. محکوميت تروريسم و شناختن حق موجوديت اسرائيل از جمله اين شرايط بود. حماس و حزب الله نيز به اين کنفرانس دعوت نشده بودند.

XS
SM
MD
LG