لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۶

رایس: انتخابات ریاست جمهوری لبنان باید بدون مداخله خارجی برگزار شود


کاندولیزا رایس وزیرامورخارجه آمریکا می گوید سوریه با اجازه برگزاری یک انتخابات آزاد و منصفانه در لبنان، خواهد توانست ثابت کند که خواستار بهبود روابط خود با کشورهای عربی وآمریکا است.

خانم رایس روزچهارشنبه طی سخنانی برای خبرنگاران تاکید به عمل آورد که انتخابات ریاست جمهوری لبنان باید بدون هیچ گونه ارعاب و یا مداخله خارجی برگزار شود.

انتخابات ریاست جمهوری لبنان که تاکنون چند بار به تعویق افتاده است، قرار بود روز چهارشنبه برگزارگردد، اما بازهم به تعویق افتاد و به روز جمعه موکول گردید.

پارلمان لبنان تاکنون چهاربار رای گیری خود را به تعویق انداخته است تا به دولت ائتلافی هوادار غرب درلبنان و اپوزیسیون تحت رهبری حزب الله وهوادارسوریه فرصت بدهد که کاندیدائی را به اتفاق آرا تعیین کنند.

جناح های رقیب درلبنان درباره جانشین امیل لحود رئیس جمهوری لبنان که دوران زمامداری وی درنیمه شب روزجمعه پایان خواهد یافت، یک سال است که درگیریک مبارزه قدرت هستند.

دولت لبنان تهدید کرده است اگرجناح ها درمورد یک کاندیدای مشترک به توافق نرسند، با استفاده ازاکثریت مطلق پارلمانی خود یکی ازاعضای خویش را به ریاست جمهوری لبنان انتخاب خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG