لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۶

در توفان دريائی بنگلادش دست کم ۱۷٠٠ نفر جان خود را از دست دادند


مقامات بنگلادش می گويند تاييد شده است که بيش از ۱۷٠٠ نفر در اثر توفان دريايی در جنوب بنگلادش جان خود را از دست داده اند.

ماموران امداد با استفاده از هواپيما و هلی کوپتر تلاش می کنند خود را به بازماندگان توفان دريائی شديدی که شامگاه روز پنجشنبه سواحل جنوبی بنگلادش را در هم کوبيد برسانند.

انتظار می رود به محض آن که ماموران امداد بتوانند خود را به برخی از مناطق شديداً آسيب ديده در سواحل جنوبی بنگلادش برسانند، افزايش تعداد تلفات اعلام گردد. توفان، روستاهای متعددی را نابود ساخته است ، راه ها، خطوط برق و ارتباطات را در مناطق آسيب ديده قطع کرده است و امداد رسانی را دشوار ساخته است.

به گفته مقامات مسئول، دستور تخليه عمومی مناطق و انتقال ساکنان آن ها که پيشتر داده شده بود، جان بسياری از افراد را نجات داد، اما همچنان عده زيادی از جمله ماهيگيران در شمارمفقود شدگان هستند. مقامات کشاورزی می گويند توفان دريائی به محصولات برنج و ساير فرآورده ها نيز آسيب های عمده ای وارد آورده است.

رئيس برنامه کمک های انسانی سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد سازمان ملل متحد چند ميليون دلار به عنوان کمک های اضطراری به بنگلادش اختصاص داده است. برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد نيز اعلام کرد برای حدود ٤٠٠ هزار نفرکه در معرض توفان قرار گرفته اند، غذا ارسال داشته است.

XS
SM
MD
LG