لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۶

مشرف حکومت اضطراری را برای برگزاری انتخاباتی آرام در پاکستان ضروری ميداند


مقامات پاکستانی ميگويند ژنرال پرويز مشرف رئيس جمهوری آن کشور به جان نگروپونته قائم مقام وزارت امورخارجه آمريکا گفته است برقراری حکومت اضطراری برای برگزاری انتخابات پارلمانی در محيطی آرام ضروری بوده است.

آقای نگروپونته ارشد ترين مقام آمريکائی است که دو هفته پس از برقراری وضعيت اضطراری در پاکستان به آن کشور سفر کرده است و امروز، شنبه، قريب دو ساعت با ژنرال مشرف در اسلام آباد بحث و تبادل نظر داشت.

مقامات آمريکائی در باره اين ملاقات اظهار نظر نکرده اند، اما انتظار ميرفت آقای نگروپونته ژنرال مشرف را برای لغو وضعيت اضطراری و تضمين انتخاباتی دمکراتيک، که قرار است اوايل ژانويه انجام گيرد، زير فشار بگذارد.

مقامات پاکستانی ميگويند ژنرال اسفق کيانی معاون ستاد مشترک ارتش نيز در ملاقات شرکت داشت. بسياری معقدند هنگامی که ژنرال مشرف از مقام رياست ستاد ارتش کنار برود و دومين دوره رياست جمهوری خود را آغاز کند، ژنرال کيانی عهده دار اين مقام خواهد شد.

ملاقات آقای نگروپونته با مقامات وزارت امورخارجه پاکستان نيز بخشی از برنامه وی در سفر به آن کشور است.

آقای نگروپونته ديروز پس از ورود به پاکستان تلفنی با بی نظير بوتو نخست وزير پيشين پاکستان صحبت کرد. مقامات آمريکائی ميگويند اين ديپلمات ارشد تاکيد کرده است که به اعتقاد آمريکا نيروهای ميانه رو سياسی بايد با يکديگر همکاری کنند تا امکان بازگشت پاکستان به حکومت قانون اساسی فراهم شود.

XS
SM
MD
LG