لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۱

نيروهای آمريکا و عراق در نبردی يک روزه، ۱۵ مظنون القاعده را از پای در آوردند


ارتش آمريکا در عراق می گويد نيروهای آمريکا و عراق در نبردی در جنوب بغداد که در تمام روز ادامه داشت، ۱۵ ستيزه جوی مظنون القاعده را از پای در آوردند.

به گفته ارتش آمريکا، در اين نبرد که روز دوشنبه روی داد حدود ۴۵ تن ازمردان مسلح القاعده سوار در کاميون و پياده، پاسگاه هائی را که ساکنان منطقه برقرار کرده بودند، مورد حمله قراردادند. اين ها ساکنانی هستند که همکاری با نيروهای آمريکا را اخيرا آغاز کرده اند.

ارتش آمريکا می گويد ماموران امنيتی محلی با کمک نيروهای آمريکا و عراق مهاجمان را به عقب راندند. به گفته ارتش آمريکا، جت های جنگنده اف-۱۶ آمريکا در جريان اين نبرد دو بمب بزرگ را در منطقه فرو ريختند.

در همين حال ارتش آمريکا روزسه شنبه اعلام کرد نيروهای ويژه عراق دو تن از رهبران افراط گرا را روز يکشنبه در جنوب خاوری بغداد بازداشت کردند. اين دو تن به مرتبط بودن به حملات جاری عليه سربازان آمريکائی وعراقی مظنون هستند و عقيده بر اين است که يکی ازآن ها در ربودن و قتل ۱۵ غيرنظامی عراقی دست داشته است. در بيانيه ارتش آمريکا آمده است که نيروهای عراق در جريان اين عمليات از رهنمودهای نيروهای آمريکا برخوردار بودند.

XS
SM
MD
LG