لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۷

پوتين گفت پيروزی در انتخابات ماه دسامبر برايش وظيفه اخلاقی ايجاد می کند


رئيس جمهوری روسيه ولاديمير پوتين می گويد پيروزی حزب وی، روسيه متحد، در انتخابات پارلمانی ماه آينده اخلاقا به وی حق می دهد نفوذ خود را، پس از آنکه در سال آينده از کرملين خارج شد، حفظ کند.

اين سخنان را پوتين امروز (سه شنبه) در خلال ديداری از شهر کراسنويارسک (سيبری) ابراز داشت. وی گفت اگر مردم به حزب روسيه متحد رای بدهند معنايش اين است که به وی اعتماد دارند.

پوتين اضافه کرد چنين پيروزی ای معنايش اين است که وی حق دارد افراد دولت را مسئول پياده کردن تصميمات بشناسد. اما وی از ترسيم نمودن نقش مشخصی که در آينده سياست روسيه ايفا خواهد کرد سرباز زد و صرفا به وجود امکانات و احتمالات اکتفا کرد.

رئيس جمهوری روسيه ماه پيش اعلام کرد که در انتخابات دسامبر آينده وی در صدر فهرست نامزدهای حزب روسيه متحد خواهد بود. وی همچنين پيشنهادات مبنی بر اينکه وی می تواند در آينده مقام نخست وزيری را تصدی کند را «واقع بينانه» خواند.

پوتين ماه گذشته در کنگره حزب در مسکو گفت که نخست بايد در انتخابات پارلمانی پيروز شد و آنگاه يک شخص خوب و مدرنی را نامزد انتخابات رياست جمهوری سال آينده کرد.

اين اظهارات به عنوان طرح های پوتين برای پس از اختتام دومين دوره رياست جمهوری اش تلقی شد. قانون اساسی روسيه وی را از تصدی رياست جمهوری برای سومين بار منع می کند.

XS
SM
MD
LG