لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۴

احمدی نژاد منتقدان برنامه اتمی جمهوری اسلامی در داخل کشور را "خيانتکار" ناميد


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران افرادی را که در داخل کشورخواستار دست برداشتن جمهوری اسلامی از برنامه اتمی کشورهستند، " خيانتکار" ناميد.

آقای احمدی نژاد روز دوشنبه طی سخنانی برای دانشجويان دانشگاه علم و صنعت در تهران اظهار داشت اگر عوامل داخلی فشار خود را در زمينه برنامه اتمی متوقف نسازند، به ملت معرفی خواهند شد.

آقای احمدی نژاد منتقدان را به فراهم آوردن اطلاعات برای دشمنان و فشار به دادگاه ها برای تبرئه فردی که گفته می شود جاسوس است، متهم ساخت. با وجود آن که حسين موسويان مذاکره کننده اتمی پيشين ايران چندی پيش به عللی در ارتباط با نگرانی های امنيتی بازداشت و سپس آزاد گرديد، آقای احمدی نژاد در سخنان خود هويت فردی را که درباره وی صحبت می کرد فاش نساخت.

ازسوی ديگر، کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا روز يکشنبه در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی ای بی سی آمريکا اظهارداشت درمورد اختلاف مربوط به برنامه اتمی ايران، پرزيدنت بوش توجه خود را بر يک راه حل ديپلماتيک متمرکز ساخته است.

خانم رايس بار ديگرخاطر نشان ساخت اگر ايران برنامه های غنی سازی اورانيوم و بازفرآوری خود را متوقف سازد، وی آماده است تا با اوليای دولت ايران وارد گفتگو شود.

XS
SM
MD
LG