لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۶

سنای آمريکا صلاحيت منتخب بوش برای پست وزارت دادگستری را تائيدکرد


سنای آمريکا صلاحيت مايکل موکيسی قاضی بازنشسته و منتخب پرزيدنت بوش برای احراز مقام وزارت دادگستری آمريکا را تائيد کرده است.

صلاحيت آقای موکيسی با پنجاه و سه رای موافق در مقابل چهل رای مخالف، در جلسه پنج شنبه شب سنا تصويب شد.

گروهی از دمکرات ها از جمله سناتور هری ريد رهبر اکثريت به آقای موکيسی رای مخالف دادند زيرا وی در جريان مراحل رسيدگی به صلاحيتش از جواب دادن به سئوالی راجع به تعريف يک شيوه بازجوئی امتناع ورزيده بود.

بعضی از سناتورها از آقای موکيسی پرسيده بودند آيا به عقيده وی بازجوئی در شرايطی نظير فروکردن سر مظنون به زير آب شکنجه است يا نه.

اما دو سناتور با نفوذ دمکرات، يکی چارلز شومر از نيويورک و ديگری دايان فاينستين از کاليفرنيا، پس از از اينکه آقای موکيسی به آنان اطمينان داد اگر کنگره قانونی عليه اين شيوه وضع کند، وی قانون را اجرا ميکند، در تائيد صلاحيت او رای موافق دادند.

آقای موکيسی جايگزين آلبرتو گونزالس ميشود که در سپتامبر گذشته در واکنش به بحث هائی جنجال برانگيز در باره نحوه عملکرد خود استعفا داد.

پرزيدنت بوش با صدور بيانيه ای از رای سنا استقبال کرد و گفت آقای موکيسی اداره امور وزارت دادگستری را در شرايطی خطير و هنگامی به عهده ميگرد که برای حراست از آمريکائيان در مقابل تهديد های ناشی از قاچاق مواد مخدر و تروريسم سخت در تلاش است.

XS
SM
MD
LG