لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

پليس پاکستان مانع از خروج بوتو برای شرکت درتظاهرات عليه وضعيت اضطراری شد


پليس پاکستان مانع از خروج بی نظير بوتو نخست وزير پيشين از خانه اش شده است و برای جلوگيری از برگزاری تظاهرات عليه برقراری وضعيت اضطراری و تعليق قانون اساسی راههای ميان پايتخت و شهر مجاور آن روالپندی را بسته است.

در همين حال مامات دولتی امروز، جمعه، گفتند محدوديت های وضع شده در مورد خانم بوتو ناشی از نگرانی در مورد احتمال حملات انتحاری عليه تظاهرات مورد نظر او بوده است و اين محدوديت ها تا روز شنبه لغو خواهد شد

خانم بوتو، امروز دوبار سعی کرد از خانه اش در اسلام آباد خارج شود که با ممانعت پليس روبرو شد. خانم بوتو نخست با استفاده از بلندگو و فرستادن پيامی برای پليس خواستار اجازه عبور شد و بعد سوار بر اتوموبيل ضد گلوله اش در صدد برآمد از راه بندان هائی که پليس ايجاد کرده بود بگذرد اما موفق نشد. خانم بوتو آنگاه در يک سخنرانی با بلندگو در مقابل خانه اش خواست های مخالفين از پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان برای لغو وضعيت اضطراری ، استعفا از فرماندهی ارتش و برگزاری انتخابات تا پانزدهم ژانويه را تکرار کرد.

پليس از قبل خانه خانم بوتو را برای آنچه که دلائل امنيتی توصيف ميکند، محاصره کرده بود. پليس ميگويد خانم بوتو مجاز به برگزاری هيچگونه تظاهراتی نيست.

خانم بوتو ديروز گفته بود به رغم ممنوعيت اجتماعات، و به رغم هشدارهای حاکی از توطئه بمب گذاران انتحاری برای حمله به اجتماعات، مصمم به رهبری تظاهرات است.

خانم بوتو اکنون نيز ميگويد مصمم است راه پيمائی اعتراضی هفته آينده از لاهور به اسلام آباد را رهبری کند.

امروز در راولپندی پليس با صدها معترضی که سعی کرده بودند با بی اعتنائی به منع اجتماعات برای تظاهرات جمع شوند برخورد داشت.

در همين حال گزارشها از کشته شدن دست کم چهار نفر در انفجاری انتحاری در خانه امير موقام وزير امور سياسی در شهر پيشاور حکايت دارد .

به وی که در عين حال رئيس منطقه ای حزب حاکم مسلم ليگ و يکی از متحدان ژنرال مشرف است، اسيبی نرسيد.

XS
SM
MD
LG