لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۴

پرزیدنت بوش از ژنرال مشرف خواست از مقام ریاست ستاد ارتش پاکستان استعفا دهد


پرزیدنت بوش می گوید پس ازاعلام حالت فوق العاده درپاکستان از روزشنبه تاکنون، برای نخستین بار روزچهارشنبه گفتگوئی تلفنی با پرویزمشرف رئیس جمهوری پاکستان به عمل آورد.

پرزیدنت بوش می گوید از ژنرال مشرف خواست که هرچه زودتر انتخابات پارلمانی را برگزار کند و از مقام ریاست ستاد ارتش استعفا دهد.

پرزیدنت بوش که به اتفاق نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه با خبرنگاران صحبت می کرد، اظهار داشت که گفتگوی وی با ژنرال مشرف از صراحت لهجه برخوردار بود.

آقای سارکوزی به نوبه خود اوضاع پاکستان را " نگران کننده " توصیف کرد. یکی ازعلل این گونه توصیف، وجود سلاح های اتمی در پاکستان وحضورافراط گرایان دراین کشوراست. آقای سارکوزی تاکید به عمل آورد که فرانسه خواستارآن است که پاکستان هرچه زودترانتخابات خود را برگزارکند.

درهمین حال جان نگروپونته قائم مقام وزیرامور خارجه آمریکا روزچهارشنبه طی سخنانی برای اعضای کنگره آمریکا اظهارداشت که ژنرال مشرف شریکی درمبارزه با تروریسم بوده است.

ازسوی دیگریک مقام بلندپایه نظامی آمریکا اعلام کرد از زمان اعلام حالت فوق العاده درپاکستان، تغییری درهمکاری نظامی آمریکا با نیروهای پاکستان درطول مرزهای این کشوربا افغانستان روی نداده است.

XS
SM
MD
LG