لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۲

سفير آمريکا با همتای ايرانی خود در عراق مذاکره خواهد کرد


رايان کروکر، سفير آمريکا در عراق، می گويد او انتظار دارد بزودی با همتای ايرانی خود در مورد مسائل امنيتی عراق ديدار و گفتگو کند.

کروکر اين موضوع را امروز شنبه، در حاشيه کنفرانس عراق در استانبول، مطرح کرد. او گفت اين ديدار در هفته های آينده انجام خواهد گرفت.

کروکر گفت در ماه ژوئيه گذشته، در ديدار او و حسن کاظمی قمی، سفير ايران در عراق، بر سر اتهام واشنگتن به جمهوری اسلامی ايران، مبنی بر اينکه جمهوری اسلامی حمايت خود را از شبه نظاميان شيعه افزايش داده است، با لحن تندی گفتگو کردند. ايران اين اتهامات را رد کرده است.

همچنين امروز، منوچهر متکی، وزير امور خارجه ايران، از سازمان ملل موکدا خواست برنامه ای برای خروج همه نيروهای خارجی از عراق در نظر بگيرد.

از سويی ارتش آمريکا می گويد يک سرباز زن آمريکائی، وقتی که يک بمب جاده ای نزديک ماشين او در بغداد منفجر شد، جان خود را از دست داد. همچنين، سربازان آمريکائی پنج مرد مسلح را در مرکز و شمال عراق کشته و ده تن ديگر را دستگير کرده اند.

در بصره نيز، ژنرال جليل خلف، رئيس پليس، پس از انفجار يک بمب در نزديکی اتومبيل خود فرار کرد. در اين حادثه دو محافظ او زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG